Pagalba

  

Pagalba
Teisingumo ministerija „pučia“ Kalėjimų sistemos valdymo aparatą
2017-11-20

Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų vadovai susitiko su Kalėjimų departamentą (KD) kuruojančiu teisingumo viceministru Raimondu Bakšiu. Profsąjungų inicijuoto susitikimo metu aptarta nauja KD struktūra ir darbo užmokesčio fondo finansavimo poreikis.

 

Profsąjungos: pateiktas finansavimo poreikis – per mažas

 

Anot profesinių sąjungų atstovų, Teisingumo ministerijos Seimui pateiktas KD biudžeto poreikis yra gerokai mažesnis nei reikia naujos redakcijos Tarnybos Kalėjimų departamente statuto įgyvendinimui: vietoje 3,8 mln. Eur prašoma tik 1,2 mln. Eur. VA ITĮPS vadovas Vitalijus Jagminas teigia, kad tokiu būdu automatiškai užprogramuojama visos sistemos stagnacija ir įdėtos pastangos kuriant įstatymą tampa niekinėmis.

 

V. Jagminas sako, kad perpus mažiau lėšų nei reikia prašoma ir pareigūnų aprūpinimui uniformomis. Anot profesinių sąjungų, nėra normalu, kai pareigūnai dėl negautų uniformų kreipiasi į teismus ir prisiteisia kompensacijas. Ministerijos vadovybė pažadėjo spręsti šią problemą ir uniformoms skirti tiek lėšų, kiek būtina.

 

Profesinių sąjungų atstovai po susitikimo sakė, kad su Teisingumo ministerijos vadovybe susitikimo metu buvo sutarta bendromis pastangomis siekti realaus KD poreikio patenkinimo. Profesinės sąjungos kartu su Teisingumo ministerija artimiausiu metu planuoja kreiptis į Seimą su patikslintu biudžeto poreikiu. 

 

Nauja departamento struktūra derinta tik su palankiomis ministerijai profsąjungomis 

 

Anot LR ITĮPS pirmininko K. Pauliuko, naują KD struktūrą Teisingumo ministerija patvirtino konsultuodamasi tik su jai palankiomis profesinėmis sąjungomis ir tokiu būdu pažeidė kolektyvinę sutartį. Pareigūnų atstovai teigia, kad naujoje struktūroje atsiranda nesuskaičiuojamas patarėjų skaičius, iš esmės pučiasi valdymo aparatas.

 

„Tokie sprendimai negali būti priimami už uždarų durų. Apie pakeitimus sužinojome iš viešoje erdvėje pateiktos informacijos. Naujoje struktūroje numatoma daugiau vadovaujančių nei dirbančių pareigybių, nors anksčiau ministerija deklaravo siekį sumažinti vadovų grandį. Mums tokie dalykai yra nepriimtini“, - aiškina V. Jagminas.

 

Jei Teisingumo ministerija nesiims veiksmų užtikrinant reikiamą tarnybų finansavimą ir suderinant naują Kalėjimų departamento struktūrą, profsąjungos žada su tuo nesitaikstyti,  telkti pareigūnų bendruomenę ir eiti į gatves.