Pagalba

  

Pagalba
Teisingumo ministras: skubotų sprendimų nebus, atlyginimai didės
2018-08-13

Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų pirmininkai susitikimo su Teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi metu aptarė Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo iškeldinimo ir pareigūnų atlyginimų didinimo klausimus.

 

Profesinės sąjungos ministrui dar kartą išsakė savo nuogąstavimus dėl skubotų sprendimų siekiat iškeldinti Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą. Anot profsąjungų atstovų, būtina didesnį dėmesį skirti pareigūnų socialinių garantijų užtikrinimui.

 

„Po teisingumo viceministro Ernesto Jurkonio  apsilankymo Lukiškėse darbuotojų tarpe kilo tikra audra. Pareigūnai teigia, kad jie nėra tikri dėl savo darbo vietos, todėl yra priversti ieškotis kitos darbo vietos. Buhalteriai iš įstaigos jau nusprendė išeiti. Laiko klausimas, kada tuo pačiu keliu pasuks ir dalis pareigūnų. Natūraliai kyla klausimas, ar viceministro užmojai kuo greičiau uždaryti tardymo izoliatorių-kalėjimą buvo pamatuoti”, - retoriškai klausia V. Jagminas.

 

E. Jankevičius užtikrino, kad iki sausio 1 d. tardymo izoliatorius-kalėjimas iškeldintas nebus, šiam procesui bus skirtas ne mažiau nei vienerių metų laikotarpis. Be to, visiems pareigūnams bus pasiūlyta kita darbo vieta. Jei darbo vieta bus ne Vilniuje, ministerija žada pareigūnams užtikrinti tarnybinį transportą vykti į darbo vietą. Žadama dalį pareigūnų, kurie atitiks keliamus reikalavimus, perkelti į Kalėjimų departamente kuriamą specialųjį būrį.

 

Teisingumo ministras teigė, kad bus dedamos maksimalios pastangos užtikrinti pataisos įstaigų pareigūnų atlyginimų didinimą. Tiesa, kada ir kiek didės atlyginimai, kol kas neaišku.