Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Teismas padėjo tašką V. Laukio ir Aplinkos ministerijos bei Aplinkos apsaugos departamento ginče
2022-10-27

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė Aplinkos ministerijos ir Aplinkos apsaugos departamento skundus ir pripažino, kad Vaidui Laukiui skirta tarnybinė nuobauda – griežtas papeikimas – buvo skirtas neteisėtai.


„Džiaugiuosi, kad teismas pagaliau padėjo galutinį tašką paskutinėje su man skirta tarnybine nuobauda susijusioje teisminėje byloje. Teismas pripažino, kad griežtas papeikimas man buvo skirtas neteisėtai – tarnybinis patikrinimas atliktas be atsakingo vadovo pavedimo, praleistas tyrimo terminas, abstrakčiai nurodomi kaltinimo faktai, nesiaiškinta ir nepateikta tikslių duomenų. Toks desperatiškas tuometinės ministerijos ir departamento noras apkaltinti mane paprasčiausiai subliuško. Noriu labai padėkoti savo kolegoms ir bendražygiams, padėjusiems man atsilaikyti šiuo sunkiu laikotarpiu, padėjusiems apginti savo tiesą. Galiu tik pasidžiaugti, kad esu tokios tvirtos aplinkosaugininkų bendruomenės dalis“, – po teismo sprendimo kalbėjo V. Laukys.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad departamento inicijuotas tarnybinis V. Laukio patikrinimas buvo atliktas be atsakingo vadovo pavedimo, vadinasi buvo atliktas neteisėtai ir nepagrįstai. Be to, taip pat pripažinta, kad buvo praleistas 6 mėnesių terminas, per kurį turi būti atliktas tyrimas. Galiausiai teismas nurodė, kad departamento atliktame tyrime tik abstrakčiai nurodomi laikotarpiai ir maršrutai, kai V. Laukys galimai netinkamai naudojo tarnybinį automobilį.

***

 

D. Umbraso/LRT nuotr.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?