Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Teismas patenkino Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos nario prašymą dėl tarnybinės veiklos vertinimo
2021-04-29

Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino Klaipėdos teritorinės muitinės posto viršininko Svajūno Kašinsko prašymą pripažinti, kad atliktas 2019 metų jo tarnybinės veiklos vertinimas yra neteisėtas. Teismo nuomone, atliekant vertinimą buvo pažeistos pagrindinės procedūros, o ypač taisyklės, turėjusios užtikrinti objektyvų visų aplinkybių įvertinimą bei sprendimo pagrįstumą. 

 

Teismas nustatė, kad vertinimo komisijos sudėtis buvo šališka, o jos surašyta išvada – neobjektyvi. Sprendime teismas nustatė ir daugiau  tarnybinės veiklos vertinimo procedūrų trūkumų. Vienas iš jų, kad atlikdamas pareigūno vertinimą tiesioginis vadovas, turėjo aiškiai ir pagrįstai apibrėžti, kokios užduotys buvo neįvykdytos, kokios įvykdytos ne visiškai ir kurie rodikliai viršyti. Teismas taip pat atkreipė dėmesį, kad pareigūno pasiektų tarnybinės veiklos rezultatų, vykdant nustatytas užduotis, vertinimo rodikliai turi būti aiškūs ir leisti įvertinti, ar pasiektas konkretus tarnybinės veiklos rezultatas, o jų reikšmės – pamatuojamos ir apskaičiuojamos, patikimos ir nesunkiai patikrinamos.

 

Muitinės departamento pareigūnui atstovavusi Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) teisininkė Vilma Lisauskienė pažymėjo, kad kilusį ginčą iš pradžių bandyta išspręsti be teismo pagalbos.

 

„Mes kreipėmės į Muitinės departamento tarnybinių ginčų komisiją, tikėdamiesi, kad kilęs ginčas tarp pareigūno ir vadovybės galėtų būti išspręstas be teismo proceso, tačiau komisija neatsižvelgė į nurodytus tarnybinės veiklos vertinimo procedūrų pažeidimus ir teko ginčą perkelti į teismą. Teismas savo sprendime konstatavo, kad tarnybinių ginčų komisija, nagrinėdama pareiškėjo skundą dėl vertinimo komisijos išvados, neįvertino svarbių aplinkybių, tad jos sprendimas negali būti laikomas teisėtu ir pagrįstu ir turi būti panaikintas. Viliamės, kad ateityje Muitinės departamento tarnybinių ginčų komisija priims sprendimus pagrįstai išnagrinėjusi dokumentus, kitus įrodymus ir vadovaujantis teisės aktais, o ne subjektyviai palaikys darbdavio sprendimus”, - sako V. Lisauskienė.

 

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?