Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Teisme – atmestas PAGD ieškinys
2022-03-18

Vilniaus regiono apylinkės teismas atmetė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) ieškinį ir paliko galioti Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus darbo ginčų komisijos sprendimą, kuriuo PAGD direktoriaus 2021 m. rugpjūčio 13 d. įsakymas Nr. TE-7-445 „Dėl Veslav Mečkovskij nušalinimo nuo pareigų“ buvo pripažintas nepagrįstu.

 

Teismas pripažino, kad PAGD, nušalindamas V. Mečkovskij nuo pareigų (pareigūnas buvo nušalintas, mat laiku neatliko Covid-19 testo), padarė esminių pažeidimų. Įsakyme dėl nušalinimo buvo nurodytas netinkamas teisinis pagrindas. Šis įsakymas buvo parengtas departamento Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės, jį vizavo Darbo užmokesčio apskaitos skyriaus patarėja, Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vedėja, o pasirašė Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas. Teismas pastebėjo, kad įsakymą dėl nušalinimo nuo pareigų ruošė, vizavo ir tikrino keli atsakingi asmenys, kurie pagal savo išsilavinimą, patirtį, turimas specialias žinias, faktines aplinkybes galėjo suprasti ir žinoti, kad privalo atlikti tam tikrus veiksmus (patikrinti teisinį nušalinimo pagrindą, apskundimo tvarką ir pan.). Todėl, teismo nuomone, PAGD direktoriaus neteisingai nurodytas nušalinimo nuo pareigų teisinis pagrindas, taip pat, neteisingai nurodyta įsakymo apskundimo tvarka yra esminiai procedūriniai pažeidimai. 

 

Teismas taip pat pripažino, kad departamentas, nušalindamas V. Mečkovskij nuo pareigų, nesilaikė Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 18 straipsnio 4 dalies dalyje nustatytos darbdaviui privalomos procedūros bei paties ieškovo pateiktų rekomendacijų. PAGD taip pat nesprendė, ar nebuvo svarbių priežasčių, dėl kurių darbuotojas negalėjo pasitikrinti sveikatos, neanalizavo galimybių, ar darbuotojas gali būti skiriamas dirbti nuotoliniu būdu, ar gali būti perkeliamas jo sutikimu toje pačioje darbovietėje į kitą darbą, kurį jam leidžiama dirbti pagal sveikatos būklę.  

 

Departamentas privalės atlyginti V. Mečkovskij patirtą žalą, tai yra negautą darbo užmokestį už nušalinimo nuo darbo laiką.

 

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

 

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos nariui teisme atstovavo advokato padėjėja Vilma Lisauskienė.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?