Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Telkiasi Aplinkos ministerijos srities darbo kolektyvų profesinės sąjungos
2023-04-04

Trys profesinės sąjungos įsteigė Aplinkos ministerijos srities darbo kolektyvų koordinacinę tarybą.

 

Sutartį dėl veiklos koordinavimo ir Koordinacinės tarybos steigimo pasirašė Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija, Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga ir Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojų interesus atstovaujanti Regioninių profsąjungų federacija (LŽŪDPSF).

 

„Koordinuoti savo veiksmus mus paskatino noras solidarizuotis su kolegomis ir išplėsti savo galimybes siekiant bendrų tikslų. O problemos išties panašios. Darbo užmokesčio fondas šiai dienai netenkina, darbo krūvis nuolat didėja, o resursų nepakanka. Šiuo klausimu prieš kurį laiką aplinkosaugos bendruomenė net pasirašė atskirą rezoliuciją“,- sako Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vaidas Laukys.

 

„Tikimės konstruktyvaus dalykiško bendradarbiavimo su Aplinkos ministerija ir jai pavaldžių įstaigų, organizacijų bei įmonių administracijomis, - antrina Diana Raitelaitienė, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkė. – Mes orientuojamės į šiaurės šalių, Švedijos, Danijos tipo socialinį dialogą ir manome, kad mūsų dirbantieji, po 33 nepriklausomybės metų, jau nusipelnė bent dalies „skandinaviško“ tipo socialinių garantijų ir „skandinaviškų“ darbo sąlygų“.

 

Kartu sudėjus, visos trys profesinės sąjungos vienija apie 3250 profsąjungos narių. Kai kurios iš sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų atlieka ir Darbo tarybų funkcijas, bei atstovauja ne tik darbdavio lygmens profesinių sąjungų narius bet ir visus įstaigoje ar įmonėje dirbančius darbuotojus.

 

„Veikdami bendrai, koordinuodami savo veiksmus mes turime daugiau resursų ir daugiau galimybių tinkamai atstovauti savo kolektyvams, ginti jų teisėtus interesus, kelti bei spręsti aktualias darbo sąlygų, sąžiningo apmokėjimo ir tinkamos atmosferos darbe problemas“,- sako Audrius Gelžinis, Regioninių profsąjungų federacijos pirmininkas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?