Pagalba
3200
narių
6
organizacijos
Pagalba
Toliau svarstomi pareigūnų ir karių valstybinių pensijų pertvarkos klausimai
2021-12-01

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) praėjusią savaitę įvyko dar vienas posėdis, kuriame buvo toliau svarstomas pareigūnų ir karių valstybinių pensijų pertvarkos klausimas. Posėdyje, be kita ko, savo pasiūlymus sistemos tobulinimui pristatė Vidaus reikalų ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos, kitų institucijų atstovai. Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) savo pasiūlymus yra pateikęs jau anksčiau.

 

Darbo grupės posėdyje, kuriame dalyvavo ir Finansų ministerijos atstovai, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas teigė, kad pertvarkos iniciatyvai politinė valia yra. Kitą posėdį numatoma surengti dar šių metų gruodžio mėnesį. 

 

Svarbiausi pateiktų pasiūlymo akcentai

 

Būsimiems ekspareigūnams:

 

- Priedai ir priemokos turi įsiskaityti į šios valstybinės pensijos paskaičiavimą.

 

- Būtina nustatyti minimalią pensiją ir svarstyti, ar galima būtų atsisakyti Sodros bazinės pensijos dydžio priedo.

 

- Pensijos dydis turi siekti 45-60 proc. nuo priskaičiuoto atlyginimo su priedais ir priemokomis (pavyzdžiui, svarstyti už 1-15 metų laikotarpį skirti po 1 proc., už 15-30 metų laikotarpį – po 2 proc.).

 

- Atsižvelgiant į ypatingą darbų specifiką, stažo vieną tarnybos dieną prilyginti 1,5-3 dienoms.

 

- Pensijos indeksavimas pagal infliaciją. 

 

Esamiems ekspareigūnams:

 

- Perskaičiuoti pensijas esamiems ekspareigūnams, kad jos atitiktų dabar išeinančio tos pačios pareigybės (ar jam prilygintos) pareigūno vidutinei pensijai.

 

- Svarstyti klausimą dėl Sodros bazinės pensijos dydžio priedo nebemokėjimo.

 

- Pensijos indeksavimas pagal infliaciją. 

 

Beje, primename, kad gruodžio 4 dieną 10 val. Vilniuje, Mykolo Riomerio universitete (Ateities g. 20), vyks profesinės sąjungos „Ekspareigūnai“ suvažiavimas. Kviečiame ekspareigūnus atvykti į renginį, stoti į šią profesinę sąjungą ir aktyviai dalyvauti pensijų sistemos pertvarkos procese. 

 

---

 

Juditos Grigelytės (VŽ) nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?