Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ugniagesiai atšaukia protesto akciją po derybų su Vyriausybe
2018-11-21

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) atšaukė šiandien prie Vyriausybės turėjusią vykti protesto akciją. Anot organizacijos atstovų, tai padaryta, nes savaitę trukusios intensyvios derybos tarp ugniagesių bendruomenės ir politikų davė rezultatą - kitų metų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) biudžetas didės 3,5 mln. eurų. Šios lėšos bus skirtos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti.

 

Saulius Džiautas, UGPS pirmininkas, sako, jog susitarimą pasiekti visų pirma padėjo ugniagesių bendruomenės pastangos ir kryptingas darbas.

 

„Ties sistemos biudžeto klausimu dirbome daugiau nei pusmetį. Buvo begalės susitikimų Seimo komitetuose, vidaus reikalų ministerijoje, Vyriausybėje. Teikėme politikams mūsų ekspertų vertinimus, susijusius su sistemos finansavimu. Per paskutines dvi savaites parengėme Peticiją, kurią pasirašė daugiau nei 1800 ugniagesių ir įteikėme ją Vyriausybei ir Seimui. Iš karto po to buvome susitikę su Vyriausybės atstovais ir PAGD vadovybe. Manau, kad svarbiausius su kitų metų biudžetu susijusius klausimus, ne be Vyriausybės pagalbos, mums pavyko išgvildenti ir rasti bendras pozicijas”, - teigia S. Džiautas.

 

Profesinių sąjungų vertinimu, papildomi 3,5 mln eurų leis kitais metais kiekvieno pareigūno darbo užmokestį padidinti maždaug po 100 eurų.

 

„Tai yra santykinai ženklus padidėjimas, jį pajus maždaug 85 proc. departamento pareigūnų”, - aiškina S. Džiautas.

 

Nors ugniagesių politikams įteiktoje Peticijoje ir Rezoliucijoje buvo reikalaujama PAGD biudžetą kitais metais didinti 9 mln eurų, visgi šių pinigų buvo reikalaujama ne tik pareigūnų darbo užmokesčiui, bet ir pareigūnų uniformoms, aprūpinimui, saugos ir sveikatos priemonėms, pavyzdžiui, skiepams, o taip pat – virš 150 departamente dirbančių nestatutinių ugniagesių atlyginimams.

 

„Lėšas kitiems poreikiams, mintyje turiu nestatutinių ugniagesių algų pakėlimą, uniformas, skiepus, iš vidinių resursų įsipareigojo rasti mūsų departamento vadovybė”, - sako UGPS pirmininkas, kartu užsimindamas, jog profesinė sąjunga akylai stebės kaip bus laikomasi bendruomenei duotų įsipareigojimų.

 

Beje, į protesto akciją prie Vyriausybės planavę vykti ugniagesiai šiandien susirinks Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, kur įvyks jų susitikimas su Vyriausybės, finansų bei vidaus reikalų ministerijų atstovais, PAGD vadovybe.

 

„Norime, kad bendruomenė iš pirmų lūpų išgirstų informaciją apie sistemos būklę, finansavimą, planuojamus pokyčius ir „Programos 1000” įgyvendinimą”, - teigia S. Džiautas.

 

Lietuvoje iš viso yra daugiau nei 3,3 tūkst. PAGD pareigūnų. UGPS yra Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo dalis.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?