Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ugniagesiai į viešumą kelia regionų problemas ir tikisi permainų
2018-02-01

Sausio 29-30 dienomis Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininkas lankėsi rytų Lietuvos priešgaisriniuose gelbėjimo padaliniuose ir Vilniaus aps. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 4-ojoje komandoje. Su ugniagesiais aptarta profesinės sąjungos veikla, atlyginimų kėlimo galimybės, Vidaus tarnybos statuto pakeitimai ir kiti svarbūs klausimai.

 

„Programa 1000“ ir šakinė kolektyvinė sutartis atvers naujas galimybes

 

Susitikimuose dalyvavę budintieji, laisvu nuo darbo metu Visagino priešgaisirnės gelbėjimo valdybos, Utenos aps. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Ignalinos, Zarasų, Švenčionių priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų ugniagesiai supažindinti su atlyginimų didinimo galimybėmis ir „Programa 1000”.

 

„Kalbėjome apie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui skirtą finansavimą, gautus pažadus iš Vyriausybės ir Vidaus reikalų ministerijos didinti ugniagesių atlyginimus. Jei bus įgyvendinti duoti pažadai, ugniagesiai tikrai pajus atlygio padidėjimą. Siekiama, kad 2020 metais pradedantis tarnybą pareigūnas uždirbtų mažiausiai 1000 eurų. Kitų grandžių ugniagesių atlygis taip pat turi proporcingai didėti

 

Kad ir kaip būtų problemų yra jau dabar. Ne visų valdybų viršininkai vykdo programos nuostatas ir per pareigūnų vertinimus kelia atlyginimus ne visiems“, - teigė UGPS vadovas Saulius Džiautas.

 

Šakinė kolektyvinė sutartis, anot profesinės sąjungos atstovų, taip pat pareigūnams suteiktų naujas galimybės. Joje galima būtų numatyti papildomas garantijas profesinės sąjungos nariams: „nepanaudotų vaikadienių“ priskyrimą prie atostogų, premijas iš sutaupytų lėšų ir pan..

 

Visagino PGV vadovybė vietoje atlyginimų didinimo renkasi vienkartines priemokas

 

UGPS turi informacijos, kad Visagino PGV per neeilinius pareigūnų vertinimus atlyginimų koeficientai buvo pakelti tik 23 pareigūnams, įskaitant 6 administracijos vadovus su inspektoriais. Tačiau įstaiga turimas lėšas panaudojo ne koeficientų kėlimui, o  gruodį išmokėtos apie 200 eurų siekiančios premijos ir priedai.

 

„Kaip mes galime siekti užsibrėžtos „Programos 1000“, jei viršininkai skiria pinigus vienkartiniam „pravalgymui“, – retoriškai susirinkime klausė S. Džiautas. Jis užtikrino, kad šią problemą sieks išspręsti su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovybe.

 

Vadovai teigiamai vertina profesinių sąjungų veiklą, ugniagesiai kelia į viešumą problemas

 

Į susitikimus vykusį S. Džiautą ir UGPS Zarasų atstovą Vasilijų Zujevą maloniai nustebino faktas, kad Utenos aps. viršininkas Olegas Kovalevskis, Utenos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų vadovai patys teikė siūlymus, kaip reikėtų tobulinti tarnybą ir išreiškė palaikymą profsąjungų veiklai.

 

Švenčionių PGT ugniagesiai teigė, kad pamainose trūksta pareigūnų, todėl tenka dirbti viršvalandžius, ilgai tenka laukti kaimyninių padalinių statutinių ugniagesių pagalbos. Esant pareigūnų trūkumui gaisre, jie dažnai negali sudaryti rezervinės grandies ir tenka rinktis: arba pažeidinėti darbo saugos reikalavimus, arba laukti atvykstančių kito rajono ar Vilniaus miesto statutinių pareigūnų. Tuo tarpu Švenčionėliuose budi tik 2 nestatutiniai ugniagesiai gelbėtojai. Iš menkos algos jie sukiai pragyventų, todėl į susirinkimą susirinko visi po antrų darbų. Nors nestatutiniai ugniagesiai Švenčionėliuose ir turi kvėpavimo aparatą, fiziškai trūksta papildomų rankų, kilus gaisrui ar nuvykus į autoįvykį.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?