Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ugniagesiai: mums liepia dėvėti tarnybines kelnes, tačiau pamiršta jas išduoti
2018-10-04

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovybė reikalauja, kad ugniagesiai tarnybos metu dėvėtų uniformas, o pastarieji atkerta negalintys to padaryti dėl paprasčiausios priežasties - uniformų tiesiog trūksta, pareigūnams jos nėra išduodamos. Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) tokį vadovybės reikalavimą vadina absurdišku ir prašo vadovų su sistemos problemomis kovoti konkrečiais darbais, o ne absurdiškais reikalavimais.

 

„Praėjusią savaitę PAGD pavaldžios įstaigos sulaukė vadovo Kęstučio Lukošiaus rašto, kuriame piktinamasi, jog tarnybos metu pareigūnai nedėvi tarnybinės uniformos ar dėvi tik atskiras jos dalis. Ten pat mums grasinama, kad nuo šiol tarnybinės uniformos dėvėjimo taisykles pažeidusiems bus taikoma tarnybinė atsakomybė. Tariant kitais žodžiais, jie bus baudžiami. Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo logiška, tačiau yra vienas bet: ugniagesiams ir kitiems pareigūnams uniformų trūksta, ne visi jie turi pilnus aprangos komplektus. Manau, kad prieš svaidantis panašiais reikalavimais, departamento vadovybei derėtų atlikti savuosius darbus - aprūpinti uniformomis visus ugniagesius gelbėtojus ir kitus pareigūnus”, - sako Saulius Džiautas, UGPS pirmininkas. 

 

UGPS atstovai taip pat teigia, kad tokio reikalavimo tikrovėje laikytis neįmanoma, nes tik įsidarbinusiems ugniagesiams išduodamas vos vienas tarnybinės uniformos komplektas.

 

„Imkime paprastą pavyzdį - gaisrą gesinančio ugniagesio tarnybiniai drabužiai peršlampa nuo prakaito ir vandens, būna išpurvinami. Kaip tuomet elgtis grįžus į gaisrinę? Toliau būti su jais? Pakeisti juos švariais asmeniniais drabužiais? O gal tiesiog vaikščioti po patalpas nuogiems, nes antro tarnybinės aprangos komplekto neturime. Be to, ar reikalinga ugniagesiui visą parą gaisrinėje avėti aulinius batus? Ne kartą siūlėme vadovybei ugniagesiams nupirkti paprastus, nebrangius lengvus ir patogius “kvėpuojančius” kostiumus ir lengvą avalynę, su kuriais mes galėtumėme budėti gaisrinėse. Tačiau mūsų prašymai taip ir liko neišgirsti. Tik žinome, kad ugniagesiams jau siuva naujas uniformas, kurios labiau yra išeiginės, o ne skirtos kasdieniam darbui”, - kalba profesinės sąjungos vadovas.

 

UGPS kreipėsi į PAGD vadovybę su reikalavimu įvertinti ugniagesių dabar turimų tarnybinių uniformų būklę bei kiekius. Profesinės sąjungos taip pat reikalauja pareigūnams išduoti po du komplektus patogių kasdienių tarnybinių uniformų bei po komplektą išeiginės tarnybinės uniformos.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?