Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ugniagesiai: PAGD direktorius, atrodo, laiko save viršesniu už Vyriausybės vadovus
2019-01-28

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjunga (UGPS) raštu kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą (PAGD) dar kartą reikalaudama 2019 m. biudžete papildomai numatytas lėšas – 3,5 mln. eurų – vienodai paskirstyti visiems sistemoje tarnaujantiems pareigūnams.

 

„Praėjusių metų pabaigoje, vykstant deryboms dėl papildomo finansavimo, būtino pareigūnų darbo užmokesčiui didinti, ne kartą girdėjome Vyriausybės vadovo, kanclerio, taip pat departamento vadovybės patvirtinimus, kad šios papildomos lėšos bus skirtos tam, kad vienodai, kiek daugiau nei 100 eurų per mėnesį, didėtų visų ugniagesių darbo užmokestis. Visgi dabar ima atrodyti, kad PAGD kol kas vadovaujantis Kęstutis Lukošius arba pamiršo šiuos įsipareigojimus, arba mano, jog juo nuomonė yra svarbesnė už Vyriausybės vadovų. Ugniagesių bendruomenė nesirengia taikstytis su tokia situacija“, – sako Saulius Džiautas, UGPS vadovas. 

 

Pareigūnai teigia, kad juos pasiekė departamento informacija, jog skirtingiems pareigūnams atlyginimas bus didinamas taikant skirtingus koeficientus, o tai profesinėms sąjungoms nėra priimtina. 

 

„Visų pirma, nepaisant milžiniško visuomenės pasitikėjimo, ugniagesiai gelbėtojai yra bene mažiausiai uždirbantys statutiniai pareigūnai Lietuvoje. Todėl, esant tokiai situacijai, darbo užmokestį iš pradžių būtina iki tam tikro didinti visiems pareigūnams. Antra, departamento vadovui nutarus taikyti skirtingus darbo užmokesčio koeficientus, iki galo nėra aiškūs diferenciavimo kriterijai. Todėl, ar nebus taip, kad didesniu darbo užmokesčio galiausiai džiaugsis tie, kurie yra kažkuo nusipelnę vadovui ar vadovybei?“, –  samprotauja UGPS vadovas. 

 

Rašte departamentui profesinės sąjungos reikalauja įkurti bendrą darbo grupę, kuri parengtų darbo užmokesčio didinimo ugniagesiams gelbėtojams metodiką ir numatytų kuo skubesnius jos įgyvendinimo terminus. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?