Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ugniagesiai reikalauja papildomų lėšų visuomenės ir pareigūnų saugumo užtikrinimui
2024-03-01

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) raštu kreipėsi į šalies Vyriausybę, Vidaus reikalų ministeriją ir Seimo Audito komitetą. Pareigūnų interesams atstovaujanti organizacija reikalauja Vyriausybės vykdyti Valstybės kontrolės rekomendacijas bei užtikrinti visuomenės ir ugniagesių gelbėtojų saugumą. 

 

Valstybės kontrolė dar 2021 m. kovo mėn. valstybinio audito ataskaitoje nurodė, kad Lietuvoje trūksta 700 ugniagesių gelbėtojų. Visgi į šios institucijos rekomendacijas, kurias kasmet svarsto Seimo Audito komitetas, taip ir nebuvo atsižvelgta: ugniagesių gelbėtojų budinčios pamainos iki šiol nėra sukomplektuotos.

 

„Kalbant labai paprastai, į gaisrus Lietuvoje vyksta mažiau ugniagesių gelbėtojų, nei turėtų. O tai, sutikite, kelia rimtą pavojų tiek Lietuvos žmonėms, tiek ir patiems pareigūnams. Nuolatos kalbame apie šią problemą jau eilę metų, tačiau politikai mūsų reikalavimams ir argumentams, atrodo, yra kurti“, – sako Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininkas Miroslavas Gerasimovičius. 

 

NPPSS ir UGPS reikalauja, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento finansavimui šiai problemai spręsti kasmet būtų papildomai skiriami 3 mln. eurų. Tai leistų kasmet paruošti 200 naujų ugniagesių gelbėtojų ir palaipsniui pasiekti Vyriausybės dar 2013 metais priimto nutarimo „Dėl priešgaisrinės saugos užtikrinimo standarto patvirtinimo“ numatytus reikalavimus.

 

„Nuo 2021 metų, kuomet Valstybės kontrolė paskelbė rekomendacijas, dėl Darbo kodekso pataisų (trumpesnės darbo savaitės tam tikriems pareigūnams) ir dėl Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje numatytų garantijų (papildomų atostogų) jau trūksta ne 700, o maždaug 1000 ugniagesių. Mes siūlome, kad problema būtų sprendžiama etapais, iki 2029 metų. Kasmet tam reikėtų skirti 3 mln. eurų“, – aiškina NPPSS pirmininkas Saulius Džiautas.

 

---

 

A. Vaitkevičiaus / lrytas.lt nuotrauka. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?