Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ugniagesių darbo užmokesčio didinimas: darbo grupė sprendimo kol kas neranda, ugniagesiai žada nesitraukti
2019-02-14

Vakar Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente (PAGD) vyko antrasis darbo grupės, turinčios pateikti pasiūlymus, susijusius su ugniagesių gelbėtojų darbo užmokesčio didinimu, posėdis. 

 

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininko pavaduotojas ir darbo grupės narys Miroslavas Gerasimovičius sako, kad posėdžio metu profesinės sąjungos ir departamento atstovai sutarimo nepasiekė, todėl PAGD vadovui bus pateikti du galimi problemos sprendimo scenarijai. 

 

„Mūsų reikalavimai išlieka tie patys – visiems ugniagesiams mėnesinis darbo užmokestis kuo skubiau turi didėti ne mažesne kaip 100 eurų per mėnesį suma. Turime parengę konkrečius pasiūlymus, kaip tai turi būti padaryta. Jaučiamės teisūs, nes būtent dėl to buvome sutarę ir Vyriausybe, kuomet praėjusių metų pabaigoje vyko kietos derybos dėl papildomų 3,5 mln eurų, skirtų ugniagesių darbo užmokesčio didinimui. Gaila, kad PAGD atstovai taip greitai pamiršo viso labo prieš kelis mėnesius pasiektus susitarimus ir yra linkę tikslines darbo užmokesčio didinimo lėšas naudoti pagal savo nuožiūrą. Su tokia pozicija mes tikrai nesutiksime“, – sako M. Gerasimovičius.

 

UGPS atstovas viltis, jog bus priimtas pareigūnų bendruomenei priimtinas sprendimas, sieja ir su PAGD vadovų pasikeitimu. 

 

„Tikiuosi, kad naujajam vadovui, kad ir kas juo taptų, pakaks išminties ir pavyks išvengti konfrontacijos su bendruomene. Sprendimas, susijęs su pareigūnų darbo užmokesčio didinimu, bus vienas pirmų klausimų, kurį jam ir jo komandai teks išnarplioti. Naujam vadovui tai bus puiki proga parodyti, kad jis supranta pareigūnų problemas ir bando jas spręsti“, – aiškina M. Gerasimovičius.

 

Darbo grupės susitikime taip pat dalyvavęs Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel sako, kad principinis sprendimas dėl ugniagesių atlyginimų didinimo buvo pasiektas dar pernai vykusiose derybose su Vyriausybe ir finansų ministerija, todėl PAGD vadovybė turi rasti kuo greitesnius būdus kaip pinigus grąžinti ugniagesiams. 

 

„Papildomi 3,5 mln. buvo skirti būtent tam, kad 2019 m. bent 100 eurų padidėtų mėnesinis ugniagesių darbo užmokestis. Jų atlyginimai iki šiol yra vieni mažiausių vidaus reikalų sistemoje. Profesinėms sąjungoms ir bendruomenei nepriimtini bet kokie veiksmai, keičiantys pasiektus susitarimus. Dabartinė PAGD vadovybės pozicija man panaši ne į bandymus vykdyti susitarimus, o tiesiog į tuščius ginčus ir išsisukinėjimą nuo įsipareigojimų vykdymo. Jei ji nesikeis, perkelsime klausimo sprendimą į vidaus reikalų ministeriją ar net Vyriausybę“, – sako V. Banel.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?