Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga didina organizacijos narių gretas
2018-01-10

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) didina profesinės sąjungos narių gretas. Kupiškyje suorganizuoto susirinkimo metu įsteigtas profesinės sąjungos skyrius, prie profesinės sąjungos prisijungė Anykščių  ugniagesiai. Anot UGPS pirmininko Sauliaus Džiauto, tik susitelkę ugniagesiai gali pasiekti reikšmingų rezultatų, siekiant atlyginimų didinimo ir geresnio aprūpinimo.

 

Kupiškyje įsteigtas profesinės sąjungos skyrius ir pradėtos spręsti ugniagesių problemos

 

Vakar, sausio 9 dieną, Kupiškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje vyko UGPS statutinių ir rajono savivaldybės narių susirinkimas. Susitikimo metu buvo pristatyta UGPS ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) veikla, aptartos Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos problemos, įsteigtas UGPS Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos skyrius ir išrinkti skyriaus vadovai.

 

Susirinkime dalyvavo ir UGPS valdybos nariai – Šiaurės-rytų regiono vadovas Robertas Baltuška, Vilniaus regiono vadovas Alfredas Povilanskas - bei Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Greičius.

 

Susitikimo metu Panevėžio APGV viršininkas Algirdas Rudys aptarė ugniagesių gelbėtojų aprūpinimą darbo priemonėmis, planuojamus įsigijimus, darbo užmokesčio klausimus apskrityje ir pačiame Kupiškyje.

 

UGPS duomenimis, ne visi statutiniai kupiškėnai gavo „kalėdinius priedus“. Vadovybė to paaiškinti nepajėgė. „Reikia ieškoti susikalbėjimo ir teisingo nurodymų iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įgyvendinimo. Čia negali būti interpretacijų. Visoje Lietuvoje ugniagesiai turi turėti vienodą apmokėjimo ir motyvacijos sistemą“, - teigė UGPS pirmininkas Saulius Džiautas.

 

Ugniagesių gelbėtojų atlyginimai didės

 

UGPS atstovai susirinkusius informavo apie NPPSS veiklą, Vidaus tarnybos statuto pakeitimo projekto nuostatas, UGPS pasiekimus, siekius ir galimybes. S. Džiautas užtikrino, kad pirmam darbuotojų veiklos vertinimui gautų departamento lėšų užteks. Savo ruožtu UGPS ieškos galimybių, kaip rasti papildomų finansinių šaltinių, kad būtų vykdoma Vyriausybės programa ir atlyginimai didėtų numatyta tvarka.

 

Taip pat kalbėta apie parengties užtikrinimą ir viršvalandžių apmokėjimą. Panevėžio APGV viršininkas A. Rudys teigė, kad visai neseniai gautas Panevėžio APGV 2018 m. biudžetas, pagal tai bus skirstomos lėšos.

 

Nestatutiniai ugniagesiai neinformuojami apie pokyčius

 

Nestatutiniai Kupiškio savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai buvo supažindinti su nauju Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymu ir Vyriausybės nutarimu „Dėl valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų veiklos vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

„Savivaldybės ugniagesiai nežinojo, kaip keičiasi jų koeficientai pagal naują įstatymą, jiems nebuvo užduotos metinės užduotys. Ugniagesiai nebuvo informuoti, kad iki sausio 31 dienos jų darbą privalo vertinti darbdavys kartu su darbuotojus atstovaujančiais atstovais. Tai tik įrodo akivaizdžias komunikacijos spragas visoje sistemoje“, - po susitikimo sakė S. Džiautas.

 

Artimiausiu metu UGPS planuoja kreiptis į Kupiškio merą su prašymu paaiškinti, kaip bus organizuojami ugniagesių gelbėtojų veiklos vertinimai ir kaip bus keliami jų atlyginimai. Kartu bus rengiami UGPS Kupiškio savivaldybės priešgaisrinės tarnybos skyriaus nuostatai ir steigiamas profesinės sąjungos skyrius. Be to, jau pradėtas ruošti Kupiškio savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ir savivaldybės kolektyvinės sutarties projektas. Bus siekiama derėtis dėl informavimo, konsultavimo, geresnių darbo ir darbo apmokėjimo sąlygų savivaldybės ugniagesiams.

 

Anykštėnai prisijungė prie UGPS

 

Po susirinkimo Kupiškyje S.Džiautas ir A.Povilanskas aplankė Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčią pamainą. Profesinės sąjungos atstovai pabendravo su tarnybos viršininku Sauliumi Slavinsku bei budinčia pamaina. Anykštėnai jau seniai seka įvykius PAGD ir UGPS veiklą, todėl, papildomai gavę naudingos informacijos, visi 7 pamainoje budėję ugniagesiai parašė prašymus įstoti į UGPS. 

 

Anykščių PGT dabar jau dar vienas struktūrinis UGPS padalinys, kuriame ateityje bus sukurtas skyrius tam, kad vietinės problemos būtų sprendžiamos  sparčiau. Anot S. Džiauto, savitarpio pagarba, įsiklausymas, pasitikėjimas ir yra sėkmės garantas. Tuo ir turi būti grindžiamas socialinis dialogas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?