Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ugniagesių profesinės sąjungos susitiko su PAGD vadovybe
2019-06-26

Birželio 19 dieną vyko planuotas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovybės ir ugniagesių profesinių sąjungų susitikimas. Jame buvo aptarti 2019 m. eilinių vertinimų rezultatai bei diskutuota, kaip organizuoti neeilinius vertinimus.

 

Anot departamento laikinojo vadovo Mindaugo Kanapicko, iš 3,5 mln. eurų buvo panaudota 3,2 mln. ir likutį sudarys 0,3 mln., už kuriuos galima organizuoti neeilinius vertinimus tam tikriems pareigūnams.

 

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininkas Saulius Džiautas priminė vasario mėnesio susitarimą ir pažadus, kad PAGD prisidės prie neeilinių vertinimų iš reorganizacijos sutaupytomis lėšomis. Tada buvo planuota, kad bus sutaupyta apie 0,3 mln. eurų.

 

„Užtektų 0,5 mln. eurų ir neeilinius vertinimus per du mėnesius galima būtų suorganizuoti didžiajai daliai pareigūnų,“ – teigė UGPS pirmininkas.

 

PAGD vadovai, įvertinę profesinių sąjungų atstovų pastabas, sutiko paskaičiuoti atlyginimų kitimo dinamiką pagal visas grupes ir visus pinigus, kurie galėtų būti panaudojami neeiliniams vertinimams. Tiesa, PAGD laikinasis vadovas buvo neužtikrintas dėl Darbo užmokesčio fondo pinigų, kurių gali prireikti sumokėti už viršvalandžius, įvykus nenumatytoms aplinkybėms. Tačiau informaciją PAGD pažadėjo pateikti iki liepos pabaigos, kai numatyta surengti antrąjį susitikimą.

 

Toliau pateikiame informaciją, kurią, kaip buvo nutarta bendru sutarimu, iki liepos pabaigos ugniagesių profesinėms sąjungoms turėtų pateikti PAGD:

 

  • išanalizuotą informaciją dėl įvykusių eilinių veiklos vertinimų, darbo užmokesčio didėjimo ir tam tikslui panaudotų tikslinių lėšų bei likučio (pristatyme minėta, kad jis siekia apie 300 tūkst. eurų.).
  • informacija apie tai, kas dalyvavo eiliniuose veiklos vertinimuose. Taip pat kiek pareigūnų iš viso dalyvavo eiliniuose veiklos vertinimuose, nepaisant to, kad jų darbo užmokestis didėjo nuo sausio mėnesio dėl pasikeitusio Vidaus tarnybos statuto koeficientų, ypač tų, kurių didėjimas dėl VTS buvo daugiau nei 0,5.
  • tikslius rezultatus dėl vykdomų pertvarkų ekonominio efekto.

 

Kaip ir minėta, kitą susitikimą numatoma surengti liepos pabaigoje. Šiame susitikime bus įvertinti aukščiau paminėti rezultatai, taip pat tikimasi sutarti dėl neeilinių vertinimų 2019 m. prioritetų. Be to, sutarta, kad bus aptartas ir 2020 m. biudžeto projektas.

 

Nuotrauka © PAGD

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?