Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ugniagesių profsąjungos vadovas: sistemai reikia generalinės tvarkos
2017-05-08

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininko Alfredo Povilansko komentaras: 

 

Pastarieji metai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui – ypatingi. Deja, ne iš gerosios pusės.

 

Po dešimtmečio baigėsi departamento direktoriaus Remigijaus Baniulio karaliavimas. Pastarasis, matyt, nujausdamas „kažką negero“ išėjo pensiją. O tada... daugelis drąsiau ir garsiau pradėjo kalbėti apie galimą korupciją, neaiškios kilmės pirkinius ir kitas galimai neteisėtas veiklas.

 

Praėjusios savaitės pabaigoje nušalinti trys aukštas pareigas einantys departamento pareigūnai, galėję bandyti paveikti pavaldinius neliudyti patikrinime dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Akivaizdu, kad tai, apie ką kalbėjome ne vienerius metus, įgauna teisinę reikšmę, o „užglaistyti“ nepalankios sistuacijos su tam tikrų pažinčių pagalba jau nebeišeina.

 

Iš ugniagesių ir departamento administracijos darbuotojų sulaukiame vis daugiau informacijos apie įvairaus lygio vadovų galimą piktnaudžiavimą tarnyba, neaiškius viešuosius pirkimus, darbuotojų išnaudojimą ir dar daugelį dalykų. Sunku net patikėti, kad tokie dalykai  gali dėtis valstybinėje įstaigoje metų metus. Apie tai nuolat informuojame atsakingas instucijas, kurios jau pradėjo tyrimus.  

 

Daug metų stagnavusi priešgaisrinės apsaugos sistema turi keistis iš esmės. Tam dabar turime visas galimybes.

 

Vadovybė  privalo išsivalyti iš vidaus nuo su korupciją susijusių asmenų, protegavimo, neskaidrių sandorių, nusikaltę asmenys turi atlyginti žalą valstybei. Neabejoju, kad viešųjų pirkimų skaidrumas padės sutaupyti milijonus eurų, kurie turi būti skirti ugniagesių gelbėtojų atlyginimams didinti ir darbo sąlygoms gerinti.

 

Esame susidūrę su įvairiausiais kenkėjiškais veiksmais prieš profesinę sąjungą, siekiais sunaikinti tarnyboje veikiančias organizacijas. Sistemoje turi atsirasti socialinis dialogas, bendravimas ir bendradarbiavimas su profesinėmis sąjungomis, bendrų sprendimų paieška.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?