Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ugniagesių vadovu siūlomas K.Lukošius
2017-01-31

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo jai pavaldaus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovu skirti buvusį direktoriaus pavaduotoją Kęstutį Lukošių.Tokį Vyriausybės nutarimo projektą ministerija užregistravo pirmadienį. Šiuo metu K.Lukošius dirba konsultantu priešgaisrinės saugos klausimais. 2006 – 2008 metais jis yra dirbęs Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotoju. Po to K.Lukošius užėmė projektų direktoriaus pareigas įmonėje „Poliprojektas“. Iki šiol jis dirba direktoriumi įmonėje „Gaisriniai tyrimai“ ir yra jos steigėjas. K.Lukošius taip pat yra docentas Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statybos fakultete.

 

Jis BNS pasakojo pasiūlymo vadovauti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui sulaukęs iš vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno. „Pasiūlyta buvo, apgalvojau, kad jeigu galiu padėti, tai reikia pabandyti. (...) Tai man irgi buvo sunkus apsisprendimas, nes nėra taip, kad gali vieną dieną viską mesti, o kitą pradėti“, – sakė kandidatas tapti ugniagesių vadovu.

 

Jis teigė, kad kelti konkrečius tikslus departamentui kol kas yra per anksti: „Nuostatos vis tiek yra kažką nuveikti, o ne šiaip užimti poziciją. Bet kalbėti ankstoka, reikia susidėlioti prioritetus ir su Vidaus reikalų ministerija, kaip čia viskas detalizuosis“.

 

Tapęs PAGD vadovu K.Lukošius žadėjo atsisakyti turimų akcijų įmonėje „Gaisriniai tyrimai“, siekdamas vengti viešųjų ir privačių interesų konflikto.

 

Naujas ugniagesių vadovas siūlomas, prieš mėnesį buvusiam kandidatui Vytui Kaziliūnui dėl asmeninių priežasčių paprašius neteikti jo kandidatūros svarstyti Vyriausybei.

 

Be nuolatinio vadovo ugniagesiai liko į pensiją lapkritį išėjus Remigijui Baniuliui, laikinai departamentui vadovauja Jūris Targonskas. Antro pavaduotojo pareigas eina Vygandas Kurkulis.

 

Vadovaujantis Vidaus tarnybos statutu, vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovus penkeriems metams į pareigas skiria ir iš jų atleidžia Vyriausybė vidaus reikalų ministro teikimu.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/ugniagesiu-vadovu-siulomas-buves-auksto-rango-pareigunas-k-lukosius-56-748100

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?