Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
UGPS kreipiasi į PAGD: pavaldžios įstaigos nepateikia informacijos
2018-03-21

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą (PAGD) dėl jam pavaldžių įstaigų neveiksnumo pateikiant profesinės sąjungos veiklai svarbią informaciją.

 

Anot UGPS, Ugniagesių gelbėtojų mokykla, Mažeikių objektinė priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Tauragės, Utenos, Marijampolės apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų vadovai ignoruoja profesinės sąjungos prašymą pateikti informaciją. Profesinė sąjunga dar šių metų sausį kreipėsi į visas PAGD pavaldžias įstaigas dėl informacijos pateikimo apie pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimus ir mokėtus priedus bei priemokas 2017-aisiais metų pabaigoje.

 

„Prievolė suteikti informaciją numatyta teisės aktuose, tačiau, anot įstaigų, profesinė sąjunga, norėdama gauti tokią informaciją, turi kreiptis ne į pačią įstaigą, o į departamentą. Informacija apie vertinimus ir priedus bei priemokas mums svarbi atstovaujant organizacijai priklausančių narių interesams. Departamentui pavaldžios įstaigos nesilaiko teisės aktų ir iš esmės ignoruoja profesines sąjungas. Tai tikrai neprideda pasitikėjimo ir abipusio bendradarbiavimo”, - teigia UGPS pirmininkas Saulius Džiautas.

 

UGPS rašte prašo PAGD vadovo Kęstučio Lukošiaus atkreipti dėmesį į susiklosčiusią situaciją ir imtis visų reikiamų veiksmų užtikrinti, kad PAGD pavaldžios įstaigos adekvačiai reaguotų į teikiamus profesinės sąjungos raštus dėl informacijos pateikimo.

 

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu prasidėjęs pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimų procesas visose PAGD pavaldžiose įstaigose, UGPS taip pat paprašė, kad, pasibaigus minėtiems vertinimams, PAGD pateiktų išsamią informaciją apie įstaigose vykusius vertinimus.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?