Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
UGPS parėmė pasaulio čempionate startuojančius Lietuvos ugniagesių gelbėtojų rinktinės narius
2022-10-10

Lietuvos komanda šiandien pradeda kovas spalio 10-15 d. JAV vykstančiame stipriausių ugniagesių gelbėtojų pasaulio čempionate. Į pasaulio čempionatą Lietuvos rinktinė išvyko puikios nuotaikos, mat rugsėjį Berlyne vykusiose varžybose lietuviai įveikė varžovus iš Vokietijos, Slovėnijos, Ukrainos, Austrijos, Vengrijos, Didžiosios Britanijos ir JAV bei iškovojo pirmąją vietą. Įdomu tai, jog dvejų rinktinės narių kelionę į Berlyną parėmė ir Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS). 

 

Romualdas Vilimas, vienas iš Lietuvos rinktinės narių, sako, kad komandos tikslas pasaulio čempionate – padaryti viską, ką galime geriausiai, pagerinti asmeninius rekordus ir užimti kuo aukštesnę vietą. „Varžybose JAV dalyvausiu individualioje rungtyje, tandemuose kartu su Karoliu Gražiniu, taip pat komandinėje estafetėje su Lietuvos rinktine. Apie konkrečias vietas dar negalvojame, tiesiog atiduosime visas jėgas, norime pagerinti asmeninius rezultatus. 

 

Jam antrina ir pasaulio čempionato kovose startuosiantis K. Gražinis. „Sieksime parodyti pasauliui, jog Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai gali konkurencingai varžytis pasaulinio lygio stipriausių ugniagesių varžybose ir taip garsinant Lietuvos vardą. Darysime viską, kad bėgimai, kitos rungtys praeitų kuo sklandžiau, be klaidų. Jei pavyks tai padaryti, bus galima pagalvoti ir apie kuo aukštesnes vietas.

 

K. Gražinis VPGT sistemoje dirba jau daugiau nei 12 metų, o R. Vilimas – 7 metus. Vyrai prisipažįsta, kad abu juos sportas lydi nuo mažų dienų, tad pradėję tarnybą jie iš karto susidomėjo galimybe dalyvauti įvairiose stipriausio ugniagesio varžybose.

 

„Pirmosios varžybos, kuriose dalyvavau, vyko prieš 6 metus Vilniuje. Nuo vaikystės dalyvavau įvairiose sportinėse varžybose, tad buvo įdomu išbandyti ir šį su tiesioginiu darbu susijusį sportą. Pirmose varžybose buvo labai sunku, nežinojau ko tikėtis, bet su kiekvienais metais rezultatai ir noras dalyvauti varžybose vis didėjo, – pasakoja R. Vilimas.

 

Abu šie ugniagesiai gelbėtojai yra ir UGPS nariais. „Aš UGPS nariu esu jau treji metai. Džiaugiuosi, kad mūsų bendruomenė turi organizaciją, kuri suburia ugniagesius gelbėtojus, atstovauja jiems, kovoja už jų teises, – sako K. Gražinis.

 

Parama, skirta ugniagesybos sportu užsiimantiems UGPS nariams, buvo panaudota išvykai į varžybas Berlyne. „Profesinės sąjungos parama palengvino finansinę naštą ruošiantis pasaulio čempionatui. Jos dėka galėjome dalyvauti varžybose Berlyne, kur iškovojome aukso medalius. Čia išbandėme savo jėgas, pametėme savo klaidas, supratome kur dar galime patobulėti. Šios varžybos buvo puiki galimybė geriau pasirengianti pasaulio čempionatui, – teigia R. Vilimas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?