Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
UGPS prašo departamento paaiškinimų dėl uniformų ir galimų vietinių vadovų teisės aktų pažeidimų
2019-05-13

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą su prašymu pateikti informaciją apie tai, kaip ugniagesiams yra išduodamos tarnybinės uniformos.

 

„Ugniagesių uniformų problemų praėjusių metų pabaigoje buvo linksniuojama visur: Vyriausybėje, Vidaus reikalų ministerijoje, Seime. Girdėjome daug pažadų, kad pareigūnai bus aprūpinti naujo modelio tarnybine uniforma, papildomais jos komplektais. Gaila, tačiau realybė kol kas tokia, kad šioje srityje iš mirties taško pajudėta labai nedaug. Todėl mes ir prašome departamento pateikti visą informaciją apie tai, kada pareigūnai bus pilnai aprūpinti uniformomis ir kokiomis? Taip pat norime žinoti, kada jauni pareigūnai gaus po papildomą uniformos komplektą persirengti po gaisrų ir incidentų?“ – teigia UGPS pirmininkas Saulius Džiautas.

 

Be to, profesinėms sąjungoms nerimą kelia ir į viešumą iškilę faktai, jog kai kuriose regioninėse priešgaisrinėse gelbėjimo valdybose pareigūnų tarnybiniai vertinimai atliekami pažeidžiant teisės aktus.

 

„Mus pasiekė labai konkreti informacija apie situaciją Mažeikių objektinėje priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje (OPGV). Mūsų žiniomis, jos vadovybė nutarė vertinti tik mažiausias pajamas gaunančius pareigūnus. Manome, kad tokiais savo veiksmais Mažeikių OPGV vadovaujantieji pareigūnai ne tik pažeidė teisės aktuose nustatytą tarnybinės veiklos vertinimo tvarką, bet ir iškreipė pačią vertinimo paskirtį, sukurdami diskriminaciją vyresniųjų pareigūnų atžvilgiu,“ – situaciją Mažeikiuose aiškina S. Džiautas.

 

Profesinės sąjungos turima informacija rodo, jog kasmetinio tarnybinės veiklos vertinimo metu labai gerai įvertinti buvo tik maždaug 50 procentų budinčiųjų pareigūnų. Tuo tarpu labai gero įvertinimo susilaukė beveik visi vadovaujantys ir kasdienį darbą dirbantys pareigūnai. 

 

„Didžiausia problema šioje situacijoje yra ta, kad vadovaujantieji pareigūnai yra tiesioginiai budinčiųjų pareigūnų vadovai. Todėl tokie vertinimai mums ir sukėlė įtarimų. Manau, kad tokiu elgesiu vadovai ne tik galimai pažeidė teisės aktuose nustatytą kasmetinio tarnybinės veiklos vertinimo tvarką, bet ir bendruosius sąžiningumo, protingumo ir teisingumo teisės principus. Ar gali būti visi „labai geri“ vadovai, mokę „nelabai gerus“ budinčiuosius pareigūnus ir jiems vadovavę?“ – retoriškai klausia S. Džiautas. 

 

UGPS prašo departamento atlikti vidinį Mažeikiuose susiklosčiusios situacijos tyrimą.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?