Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
UGPS vadovas: socialinis dialogas – vienintelis būdas išspręsti sistemos skaudulius
2022-01-25

Praėjusių metų rudenį Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vairą perėmus Sauliui Džiautui, naujojo pirmininko teko ieškoti ir Ugniagesių gelbėtojų profesinei sąjungai (UGPS). Naujuoju gausiausios, beveik 900 narių turinčios, NPPSS organizacijos pirmininku buvo išrinktas Miroslavas Gerasimovičius. Jis teigia, kad pasikeitusi UGPS vadovybė tęs pradėtus darbus, o daugiausiai jėgų ir dėmesio, kaip visada, reikalaus sistemos finansavimo, pareigūnų darbo užmokesčio didinimo, jų aprūpinimo klausimų sprendimas.

 

„PAGD sistemos finansavimo didinimui kasmet skiriame ypač daug dėmesio. Tai darėme pernai, panašūs uždaviniai mūsų laukia ir šiemet, Finansavimo klausimai yra savotiškas nesibaigiantis procesas, pilnas įtikinėjimo, derybų. Džiaugiuosi, kad šiais metais sistemos finansavimas išaugo gana ženkliai, tikiuosi, kad gautos papildomos darbo užmokesčio lėšos patenkins UGPS narių darbo užmokesčio kėlimo lūkesčius, – pasakoja M. Gerasimovičius.  

 

Anot jo, daug laiko profesinė sąjunga skyrė ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnų darbo organizavimo sričiai, o čia pasiektus rezultatus galima vertinti pozityviai.

 

„Tikrai neretai susidurdavome su situacijomis, kuomet UGPS nariai vien dėl pradėtų ir nutrauktų ikiteisminių tyrimų buvo atleidžiami iš tarnybos dėl pareigūno vardo pažeminimo. Profesinė sąjunga inicijavo Vidaus tarnybos statuto atitinkamo straipsnio keitimą“, – teigia UGPS pirmininkas. 

 

Kalbėdamas apie pačios profesinės sąjungos pokyčius, M. Gerasimovičius išskiria du svarbius aspektus: profesinės sąjungos narių skaičiaus augimą ir tai, jog prie organizacijos vis dažniau jungiasi viduriniosios ar net aukštesniosios grandies pareigūnai. „Ši tendencija gerokai išplėtė sprendžiamų klausimų spektrą, privertė mus gilintis į naujas sritis, tobulėti. Džiaugiuosi, kad UGPS Valdyboje suburtai puikiai komandai pavyksta rasti sudėtingų situacijų sprendimus.

 

PAGD sistema anksčiau išsiskyrė gana įtemptais santykiais tarp darbdavių ir darbuotojų organizacijų. Visgi ir šioje srityje padėtis keičiasi.

 

„Su PAGD palaikome dalykiškus santykius, smagu, kad dabartinis departamento vadovas skatina dialogą su socialiniais partneriais. Manau, kad tai yra vienintelis būdas atrasti bendruomenės interesus geriausiai atitinkančius sprendimus, – sako M. Gerasimovičius.

 

---

 

PAGD nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?