Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
UGPS vadovo susitikimas su vidaus reikalų ministru
2019-02-22

Savaitės pradžioje Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininkas Saulius Džiautas susitiko su vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu. Pagrindinis dėmesys susitikime buvo skirtas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) problemoms aptarti, svarbiausios iš kurių – tarnybinių vertinimų vykdymas ir papildomų lėšų, skirtų pareigūnų darbo užmokesčiui didinti, teisingas paskirstymas.

 

Viena iš aptartų su lėšų taupymu susijusių problemų yra neskyrimas ugniagesių gelbėtojų dirbti viršvalandžių, pamainoje paliekant budėti vieną pagal darbo kodeksą dirbantį ugniagesį (kur nestatutinėje komandoje privalo dirbti du ugniagesiai) arba statutinėse PGT ir komandose dvejose gaisrinėse mašinose paliekant budėti 5 pareigūnus. Priešgaisrinius standartus apibrėžiantys teisės aktai numato, kad nestatutinis ugniagesys vienas negali budėti, o statutiniai pareigūnai per 8 minutes mieste turi atvykti į incidentą. Tokiu būdu dirbtinai sukuriama nesaugi atmosfera ne tik visuomenei, bet ir patiems ugniagesiams.

 

„Pinigų 2019 m. PAGD biudžete yra tiek, kiek jų čia buvo ir 2018 m. Pernai, dabar jau buvusio departamento direktorius nurodymu, po kasdieninio darbo, net „dieninį“ darbą dirbantiems pareigūnams buvo papildomai leidžiama dirbti viršvalandžius (lankyti gyventojus) ir taip gauti papildomas pajamas. Šiemet gi matome drastišką ir ne visada pamatuotą taupymą. Su PAGD vadovybe yra sutarta išlaikyti pajamas už viršvalandinį darbą ne mažesniame nei 6 proc. lygyje, todėl toks drastiškas taupymas neturi pagrindo. Juolab, kad prasideda žolių ir pievų gaisrai“, – teigia Saulius Džiautas, UGPS pirmininkas.

 

Ministrui nuostabą sukėlė ir faktas, kad ugniagesiai bene kasdien su gaisrinėmis mašinomis važiuoja pas gyventojus daryti apklausų.

 

„Ar tikrai sunkvežimiais apsimoka vykdyti prevenciją, kai yra lengvųjų automobilių?”, – klausė ministras.

 

Susitikime taip pat buvo kalbėta apie savivaldybių priešgaisrinių tarnybų skurdą ir galimą veiklos efektyvumo didinimą. Buvo sutarta, kad šioms tarnyboms būtinos pertvarkos ir papildomos investicijos. Ministras E. Misiūnas patikino, kad netrukus pokyčiai įsibėgės visoje priešgaisrinėje sistemoje.

 

UGPS vadovas atkreipė dėmesį ir į pareigūnų ir karių valstybinių pensijų klausimą. Anot jo, šias pensijas būtina indeksuoti ir nustatyti minimalų dydį, nes jos per infliaciją labai sumenko.

 

„Bazinė pensija nuolat kyla, o pareigūnų ir karių yra įšaldyta. Eilinio kario ir pareigūno pensija šiuo metu yra apie 200-250 eurų. Tai nėra normalu, ir pragyventi už tokią sumą joks žmogus negali. Todėl reikia skubiai surasti vienkartines „injekcijas“ mažiausias pensijas gaunantiems, o kitiems metams paruošti įstatymo pakeitimo projektą, nustatantį pensijų indeksavimą ir minimalų dydį, kuris galėtų būti toks kaip MMA dydis,” – teigė S. Džiautas.

 

Ministras pritarė, kad valstybinių pensijų pertvarka užtruko per ilgai ir kuo greičiau reikia imtis realių darbų. Šiuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje klausimas yra užstrigęs ir jis pasidomės, kaip galima paskubinti šios problemos sprendimą.

 

Susitikime buvo aptarti ir PAGD vadovų bei pavaldžių struktūrinių padalinių viršininkų kaitos klausimai. UGPS tikisi iš VRM aktyvių veiksmų išsakytoms problemoms spręsti ir laukia greitesnių pokyčių į gerąją pusę.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?