Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Utenos pareigūnei – bandymas inscenizuoti tarnybinį nusižengimą
2018-06-05

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (LR ITĮPS) kreipėsi į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininką Vytautą Vaiškūną dėl galimai neetiškų Utenos AVPK Operatyvaus valdymo skyriaus viršininko Manto Matulionio veiksmų ir galimo tarnybinio nusižengimo.

 

Pareigūnė, profesinės sąjungos narė, pasakoja, kad su prašymu pakeisti nustatytą grafiką kreipėsi į atsakingus Utenos AVPK asmenis. Pareigūnė nurodė ir tokio prašymo priežastis, tačiau sulaukė atsakymo, kad minėtas grafikas keičiamas nebus. Pareigūnė nusprendė kreiptis į aukštesnes pareigas užimančius asmenis, kurie jos prašymą patenkino.

 

Po kurio laiko pareigūnė sulaukė Utenos AVPK Operatyvaus valdymo skyriaus viršininko Manto Matulionio el. laiško, kuriuo pastarasis nurodė pareigūnei pateikti tarnybinį pranešimą dėl galimai neteisėtų veiksmų. Pasak pareigūnės, laiške teigiama, kad pastaroji galimai pažeidė subordinacijos principą ir, nesikreipdama nei į savo tiesioginį vadovą, nei į Utenos AVPK viršininko pavaduotoją, žodinį prašymą dėl pamainų grafiko keitimo pateikė tuo metu laikinai Utenos AVPK vadovo pareigas ėjusiam asmeniui. Pareigūnė pateikė tarnybinį pranešimą ir paaiškino visas aplinkybes.

 

„Tokie Utenos AVPK Operatyvaus valdymo skyriaus viršininko veiksmai galimai pažeidžia ne tik etikos principus, bet ir Statuto nuostatas. Akivaizdu, kad pareigūnės veiksmai iš esmės nesudaro prielaidų pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą, nes nėra visų būtinų tarnybinio nusižengimo elementų. Tokius viršininko veiksmus galima vertinti kaip mobingą, kuriuo norima sukurti nebūtą nusižengimą ir įbauginti pareigūnę. Mano požiūriu, taip besielgiantis asmuo negali užimti vadovaujančių pareigų“, - teigia LR ITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

 

Dar daugiau, iš el. laiške pateiktos informacijos galima suprasti, kad pareigūnės tariamas nusižengimas turės neigiamą įtaką jos kitų metų tarnybinės veiklos rezultatams. Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų tarnybos organizavimo taisyklės nustato, kad „vertinimo išvadoje tiesioginis vadovas vertina pareigūno tarnybinę veiklą – pasiektus tarnybinės veiklos rezultatus vykdant <...> nurodytas užduotis, tinkamumą einamoms pareigoms ir kvalifikaciją“; „vertinimo komisija vertina pareigūno tinkamumą einamoms pareigoms, jo kvalifikaciją ir pasiektus tarnybinės veiklos rezultatus vykdant nustatytas užduotis“. Profesinės sąjungos atstovams kyla pagrįstos abejonės, ar M. Matulionis, ateinančiais metais vertindamas pareigūnės tarnybos veiklą, galės tai padaryti tinkamai ir objektyviai.

 

LR ITĮPS prašo Utenos AVPK viršininko įvertinti pateiktą informaciją, viršininko M. Matulionio veiksmus ir inicijuoti tyrimą dėl galimai M. Matulionio įvykdyto tarnybos ir/ar etikos pažeidimo.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?