Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
V. Banel: dėl lėšų stygiaus turėsime atsisakyti teisėsaugos funkcijų vykdymo
2015-10-28

Šiandien, spalio 28 d., vykusiame posėdyje buvo pritarta tik minimaliems pokyčiams policijoje, Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente. Jei priimant galutinius sprendimus nebus pritarta esminiams siūlymams keisti sistemą, matyt, reikės atsisakyti, tokių funkcijų kaip didesnio nei 30 proc. ploto sienos apsaugos stebėjimo kameromis, darbo su specialia ginkluote, priemonėmis ir kitų.

Lietuvos pareigūnai – patys skurdžiausi Europoje ir tai akivaizdžiai parodo anaiptol ne pačios valstybės finansinę padėtį, o politikų bei aukščiausių šalies vadovų požiūrį į teisėsaugos institucijas. Visai neseniai Vyriausybės vadovui Algirdui Butkevičiui pasiūlėme pasirašyti susitarimą, kuriuo siekiama stiprinti Lietuvos viešąjį saugumą. Viliamės, kad Premjeras pagaliau imsis ryžtingų žingsnių ir galėsime sėsti prie derybų stalo. 

Jeigu norime turėti motyvuotus pareigūnus ir sustiprinti vidinį šalies saugumą, jau kitąmet privalome teisėsaugai skirti reikiamą finansavimą. Pareigūnų atlyginimas Lietuvoje jau kitais metais turi didėti 30 procentų, o pradedantis tarnybą pareigūnas privalo gauti ne mažiau kaip 1000 eurų.

NPPSS informacija