Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
V. Banel: faktas, kad policijos lėšos buvo naudojamos ne pagal paskirtį
2017-02-15

NPPSS vadovo Vladimir Banel komentaras po 15min.lt straipsnio Tiesa ar melas? Pareigūnų profsąjungos pirmininkas V.Banelis: „5,3 mln. eurų darbo užmokesčio lėšų panaudota ne pagal paskirtį“:

 

„Matyt, vertėtų patikslinti pateiktą informaciją. Tai, kad 5,3 mln. eurų darbo užmokesčio lėšų panaudota ne pagal paskirtį nėra nei tiesa, nei melas. Tai FAKTAS. Faktas ir tai, kad šie pinigai buvo sutaupyti pareigūnų prarastų darbo vietų sąskaita – sumažėjo darbuotojų, o jų darbus perėmė likusieji. Kai kuriems pareigūnams krūvis padidėjo kelis kartus, tačiau atsidėkoti už papildomą darbą policijos vadovybė nepanoro. Juk galima pinigus išleisti „naudingiau“.

 

Tik sužinoję apie policijos planus perskirstyti lėšas, kreipėmės tiek į Policijos departamentą, jam pavaldžias įstaigas, tiek į Vidaus reikalų ministeriją. Buvome ir esame įsitikinę, kad darbo užmokesčio fondo pinigai be jokių diskusijų privalo būti skiriami pagal jų paskirtį – pareigūnų atlyginimams. 

 

Vidaus reikalų ministerija savo atsakymą pateikė visai neseniai. Jame teigiama,  kad lėšos turi būti panaudotos darbuotojų motyvacijai didinti. Vyriausybės programoje keliamas tikslas – atkurti teisėtvarkos pareigūno prestižą ir skatinti pareigūnų motyvaciją. Siekiant šio tikslo, anot VRM, be kitų priemonių, numatoma kelti pareigūnų darbo užmokestį. VRM pažadėjo ir toliau vienu svarbiausių prioritetų laikyti pareigūnų darbo užmokesčio didinimą  ir imtis visų priemonių, kad finansavimas šiam tikslui pasiekti būtų pakankamas. Be to, akcentavo, kad Policijos departamento vadovybė bus įpareigota sutaupytas lėšas panaudoti ne kitoms reikmėms, o tik pagal paskirtį – pareigūnų darbo užmokesčiui didinti. 

 

Deja, 2016 m. lėšos iš darbo užmokesčio fondo buvo perkeltos į kitas skiltis, apmokamos socialinio draudimo įmokos, perkamas ilgalaikis turtas, atsiskaitoma už prekes, paslaugas. 

 

Pavyzdžiui, Tauragės policija panoro įsigyti trumpalaikio ir ilgalaikio turto už beveik 142 tūkst. eurų. Prekių sąrašas gana stulbinantis: dronas už 50 tūkst Eur, kvapų ir garso terapijos įrenginys – 170 Eur, valgomojo stalas su kėdėmis – 310 Eur, valymo sanitarinės priemonės – 3 tūkst. Eur, tarnybinio buto renovacija – 5,5 tūkst. Eur. Mažesnės vertės prekių sąraše rikiuojasi atsuktuvų rinkiniai, kavos puodeliai, krepšinio kamuoliai, laisvų rankų įranga ir pan. 

 

Diskutuojant apie policijos reformą, finansų valdymą ir planavimą, vadovybės kabinetų remontų klausimą minėjo ir VRM. Detalesnę informaciją, apie tai, ar iš tiesų reikėjo remonto, kokio lygio remontas buvo atliktas, gali pateikti policijos vadovybė. Tai, kad buvo atlikti remontai, patvirtino ir pats Policijos departamentas. 

 

Esame įsitikinę, kad būtina gerinti pareigūnų darbo sąlygas, užtikrinti saugą ir sveikatą, bet tai turėtų būti daroma tik iš tam skirtų lėšų“.

 

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?