Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
V. Banel komentaras po biudžeto svarstymo
2015-11-18

Džiaugiuosi, kad šie reikalavimai buvo sutikti teigiamai ir politikai adekvačiai įvertino esamą situaciją. Kęstutis Glaveckas, Bronius Bradauskas ir Irena Degutienė aktyviai pasisakė už teisėsaugos stiprinimą ir tikiuosi, jog tai nebus vien tušti žodžiai ir jie toliau to aktyviai sieks registruodami naujus siūlymus.

Dabar turime galvoti apie dvi esmines grėsmes – islamistų grupuočių terorizmą ir Rusijos grėsmę, todėl tam reikalingi skubūs mūsų valdžios sprendimai ir papildomos lėšos. Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija pasirengusi ženkliai didinti pareigūnų skaičių siekiant užkirsti kelią galimiems terorizmo išpuoliams. Lietuvoje taip pat negalime būti visiškai ramūs ir privalome būti visada pasirengę.

Dabar viskas Vyriausybės rankose, kuri turi galimybę, atsižvelgiant į situaciją Europoje, imtis esminių pokyčių stiprinant policiją, pasienį, kitas saugumo tarnybas. Minimalių poreikių patenkinimu, mano nuomone, mes tikrai nebūsime pajėgūs atremti grėsmių, todėl tai turėtų būti tik atspirties taškas tolimesnėms diskusijoms.

Neseniai Vyriausybės vadovui Algirdui Butkevičiui pasiūlėme pasirašyti susitarimą, kuriuo siekiama stiprinti Lietuvos viešąjį saugumą. Viliamės, kad Premjeras pagaliau sutiks sėsti prie derybų stalo. Jeigu norime sustiprinti vidinį šalies saugumą, jau kitąmet privalome teisėsaugai skirti reikiamą finansavimą, motyvuoti pareigūnus ir aprūpinti reikiamomis priemonėmis. Pareigūnų atlyginimas Lietuvoje jau kitais metais turi didėti 30 procentų, o pradedantis tarnybą pareigūnas privalo gauti ne mažiau kaip 1000 eurų.

NPPSS informacija