Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
V. Banel: mūsų reikalavimai tie patys visiems valdžios atstovams
2017-10-23

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovo Vladimir Banel komentaras po radijos stoties M1 reportažo spalio 23 d. 

 

„Noriu padėkoti žurnalistams už tai, kad jie domisi pareigūnų problemomis ir jų atstovavimu. Ne kartą sakėme, kad pareigūnų interesų gynimas – mūsų prioritetas. Tai darome kasdien. Pernai NPPSS teisininkai suteikė daugiau nei 1400 konsultacijų, teismuose laimėjo 18 ginčų, derėjosi su darbdaviais. Nepaisant to, kokie žmonės yra išrinkti į Seimą ar vadovauja Vyriausybei, mūsų reikalavimai išlieka tie patys: statutinių pareigūnų atlyginimų didinimas ir darbo sąlygų gerinimas. Ne kartą išreiškėme kritiką ir dabartiniam Seimui, Vyriausybei dėl neadekvačių Darbo kodekso nuostatų, 2018 m. biudžeto projekto. 

 

Tik primenu, kad šiais metais pavyko pasiekti Tarnybos Kalėjimų departamente statuto priėmimo. Greitai bus svarstomos naujos Vidaus tarnybos statuto nuostatos. Jau šią savaitę Seimo Teisės ir teisėtvarkos bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetuose pradedamas svarstyti 2018 m. biudžeto projektas. NPPSS teiks konkrečius siūlymus didinti vidaus tarnybos ir kalėjimų sistemos finansavimą gerokai didesnėmis apimtimis nei numatyta Vyriausybės parengtame projekte. Be to, Seime registruoti mūsų siūlymai stiprinti profesinių sąjungų derybines galias“, - teigia NPPSS vadovas Vladimir Banel.

 

Šiandien M1 laidoje „200 sekundžių informacijos“ buvo teigiama, kad karjera profsąjungose dažnai tampa tramplinu į politikos karjerą, o profesinės sąjungos, turinčios ginti tam tikros srities darbuotojų interesus, dažnai apsiriboja daugžodžiavimu. Žurnalistė teigė abejojanti NPPSS priklausančių pareigūnų interesų gynimu dėl valdžioje esančių tam tikrų asmenų. 

 

Laidoje, anot V. Banel, paminėta trumpa viso pokalbio ištrauka. „Pasakysiu trumpai – geriau jau politikoje turėtume laiko patikrintus padorius žmones nei atsitiktinius, kurių „gerų“ darbų dėka privirtą košę Lietuvos žmonės dar ilgai „srėbs“.