Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
V. Banel: pareigūnų nurodymams paklusti būtina
2015-10-21

Nacionalinio pareigūnų profsąjungos susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimiras Banelis LNK studijoje komentuodamas paskutines avarijas teigė, kad visuomenė į jas reaguoja taip, kaip gali suvokti, o Kelių eismo taisyklių pažeidėjams svarbu suprasti, kad pareigūnų nurodymams paklusti būtina.

„Aš kaip tik pasakyčiau, kad sėkmingai. <…> Akivaizdu, kad tas, kuris atsidūrė po automobiliu, nesilaikė Kelių eismo taisyklių, o visuomenės nuomonė… Daug mes turime nuomonių. Ekspertai krepšinyje, kada krepšinis vyksta, arba „Eurovizijoje“, taip kad nieko nuostabaus, kad ir šioje situacijoje. Tiek, kiek kiekvienas gali ir suprasti, taip ir interpretuoja.

Jeigu laikytųsi Kelių eismo taisyklių ir pareigūnų nurodymų, tai mes galėtume išvengti ir kitaip kalbėtume. Kadangi nesilaikė, tai yra taip, kaip yra. Pamoka visiems tiems, kurie matė, kurie nematė, pamatys, kad reikia stoti, kad reikia paklusti, o jeigu nepaklus, bus po ratais arba sušaudytas“, – LNK sakė V. Banelis.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad itin daug visuomenės dėmesio dėl pareigūnų ir avarijos kaltininkų veiksmų sulaukta dar po Druskininkų įvykio, kai pasienio pareigūnas pašovė sprukusį kontrabandininką.

Be to, sekmadienį automobilis BMW įvažiavo į Vilniaus gatvėje, priešais Vyriausybės pastatą, esančią stotelę ir sužalojo mažiausiai 8 žmones. Visi jie išgabenti į ligoninę.

Sužeistiesiems pagalbą teikė net ir Vyriausybės apsaugos darbuotojai. Informuota, kad, policijos duomenimis, vairuotojas buvo blaivus.

Dar vienas įvykis taip pat nutiko sekmadienį, kai pareigūnų vejamas motociklininkas, neklausęs nurodymų stoti, pakliuvo po pareigūnų ratais.

Patruliams persekiojant motociklininką, šis pasuko į miško keliuką, tačiau netrukus nesuvaldė transporto priemonės ir griuvo, policijos automobilis užvažiavo ant vairuotojo.

Vairuotoją išvadavo ir medikams perdavė atvykę ugniagesiai. Pareigūnai įtaria, kad vairuotojas galėjo būti neblaivus, nes nuo jo sklido alkoholio kvapas. Paimtas kraujo mėginys tyrimams. Motociklas, pirminiais duomenimis, buvo be registracijos numerių, nedraustas.

Gydymo įstaigoje paaiškėjo, kad nuo pareigūnų sprukusiam motociklininkui lūžo dubens kaulai ir krūtinkaulis, šiuo metu jis prižiūrimas medikų.


Visas interviu su V. Baneliu: http://www.alfa.lt/straipsnis/49926472/nppss-vadovas-apie-avariju-beglius-reikia-paklusti-o-jeigu-nepaklus-bus-po-ratais-arba-susaudytas