Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
V. Banel: visi mūsų resursai, taip pat ir gauta parama, naudojami pareigūnų labui
2021-03-25

Įsibėgėjus visuotiniam pajamų deklaravimui žmonės ir vėl dalimi savo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio gali paremti profesines sąjungas. Šis finansinės paramos instrumentas naudojamas jau trečius metus. Apie tai, kokias pamokas per šį laikotarpį išmoko pareigūnų profesinės sąjungos ir kaip jos naudoja gautą paramą, pasakoja Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel. 

 

Kaip vertinate NPPSS 2020 m. gautos paramos dydį, jos pokyčius lyginant su 2019 m. rezultatais?

 

– Vienareikšmiškai teigiamai. Visų mūsų organizacijų – NPPSS ir šakinių profesinių sąjungų – paramos dydis išaugo ir, sakyčiau, ženkliai. Su skaičiais visi gali susipažinti mūsų ataskaitose, todėl pasakysiu tik pačius svarbiausius. 2020 m. žmonės mus parėmė daugiau nei 23,5 tūkst. eurų suma, 79 proc. didesne nei prieš metus. Manau, šie skaičiai kalba patys už save. Labai tikiuosi, kad ne mažesnės paramos sulauksime ir šiemet. Žinoma, tam, kad tai nutiktų, turime nuveikti daug darbų: kalbėti apie patį paramos instrumentą, aiškinti žmonėms jo svarbą, galiausiai tinkamai atsiskaityti už paramą, kurios jau sulaukėme. 

 

– Kaip manote, ar pareigūnų bendruomenė jau žino apie šį paramos instrumentą?

 

– Manau, kad taip. Daugelis mūsų bent jau yra girdėję apie šią galimybę. Kalbu tiek apie pareigūnus, tiek apie visus kitus šalies piliečius – juk jie taip pat gali paremti profesines sąjungas. Žinoma, tam tikros painiavos vis dar yra. Pavyzdžiui, iki šiol sulaukiame klausimų ar tai ta pati 1,2 proc. parama (buvusi 2 proc. parama), kurią galima skirti vaikų darželiui, mokyklai, gyvūnų prieglaudai, bažnyčiai ar nevyriausybinei organizacijai. Tenka kantriai aiškinti, kad tai visiškai kitas paramos instrumentas, nekonkuruojantis su minėta parama. Žodžiu, tobuliname komunikaciją, naudojame naujas jos formas ir priemones, daug kalbame apie tai įvairių susitikimų su pareigūnais metu.

 

– Kam profesinės sąjungos panaudoja ar planuoja panaudoti gautą paramą?

 

– Visi mūsų resursai, tame tarpe ir gauta parama, naudojami mūsų narių labui: teisinei pagalbai, vienkartinėms pašalpoms nutikus nelaimei, sveikatos ir gyvybės draudimui, kitoms panašioms paslaugoms.

 

– Ši parama – ar tai reikšminga organizacijos biudžeto dalis?

 

– Pagrindinis mūsų finansinis šaltinis nariu įnašai. Bet tiek pernai, tiek 2019 m. žmonių parama taip pat tapo labai svariu indėliu į NPPSS ir šakinių organizacijų biudžetus.

 

– Šis trečius metus naudojamas finansinės paramos instrumentas buvo skirtas profesinėms organizacijoms stiprinti. Ar tai pasiteisino, ar jis prisideda prie organizacijų stiprėjimo?

 

– Tikrai taip. Greta gerų paramos rezultatų mes matome ir spartų narių įsitraukimą į mūsų veiklą, narystės didėjimą: prie NPPSS jungiasi tiek eiliniai pareigūnai, tiek naujos profesinės sąjungos. Taigi, mes augame bei sparčiai judame į priekį. Ir žmonių mums skirta parama ženkliai prisideda prie to augimo. Todėl didelis ačiū visiems, kurie mus parėmė anksčiau bei žada tai padaryti ar jau padarė šiemet.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?