Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
V. Banel: VRM sistemos spragos turi būti taisomos nedelsiant
2015-11-20

Nors daug kam vakarykštės nakties įvykiai priminė komediją, iš tiesų, tai buvo gera pamoka mums visiems. Dabar privalome padaryti išvadas pareigūnų paruošimo ir veikimo realios terorizmo ar kitos grėsmės pavojaus sąlygomis skirtingose Vilniaus ar net Lietuvos vietose. Tuo pačiu noriu paraginti pareigūnus būti atidiems ir nepalikti be priežiūros jokių pavojų galinčių sukelti daiktų.

Jau antra neatsakingai ir neprofesionaliai su automatais „Kalašnikov“ besielgiančių patyrusių pareigūnų situacija per tokį trumpą laiką išryškino tiek policijos, tiek visos vidaus reikalų sistemos spragas. Visų pirma, pareigūnai nėra pripratę su savimi nešiotis tokio ginklo, jiems trūksta kovinių priemonių, taktinių ir psichologinių praktinių  mokymų. Antras svarbus faktas, kad vargiai būtume pasirengę ekstremalioms situacijoms skirtinguose taškuose, mums trūksta pajėgų.

Už viešąjį saugumą atsakingų tarnybų vadovai jau sakė, kad turima technika pasenusi, trūksta ginklų, šaudmenų, saugumo priemonių. Aro vadas minėjo apie netinkamas naudoti neperšaunamas liemenes ir ginklus, todėl noriu pabrėžti, kad kuo greičiau turi būti atsisakyta Sovietinių laikų relikvijų, nes tai ne tik, kad mūsų neapsaugo, o grėsmės atveju gali sukelti dar didesnį pavojų. Dabar ne laikas vaidinti didvyrius.

Neišvengiamai privalome užtikrinti tinkamą pareigūnų aprūpinimą, nuolat ugdyti jų atsakomybę kartu su suteikiamais reguliariais mokymais, reikiamomis priemonėmis. Ne mažiau svarbu didinti policininkų, pasieniečių, specialiųjų tarnybų darbuotojų motyvaciją, kelti kvalifikaciją. Be to Prancūzijai, Vokietijai, Didžiajai Britanijai didinant policijos pajėgas privalome adekvačiai vertinti ir situaciją Lietuvoje: ar mums pakanka pareigūnų?

Tuo tarpu Premjeras Algirdas Butkevičius ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė turi visą sprendimų galią. Jų rankose – kitų metų biudžetas, nuo kurio ir priklauso, ar opūs Vidaus reikalų sistemos skauduliai bus išgydyti.

NPPSS informacija