Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
V. Lamauskas: gal nusikaltimų registravimo skyrius apskritai nebereikalingas?
2016-04-25

Įsivaizduokite, kad jūsų darbovietėje įvyko reorganizacija. Darbuotojų skaičių sumažina perpus, o likusiųjų darbo stalus perkelia dirbti į neremontuotą sandėlį arba garažą;  Tarnybinis automobilis – apie 2008 metų – gęsta kiekvienoje sankryžoje, o bet  kuris bandymas jį atgaivinti iš komos gali būti paskutinis.

Ar dirbtumėte tokioje įstaigoje? Tiesa, nepaminėjau atlyginimo. Minimalus.

Liūdniausia, kad tai - ne komedijos scenarijus ir ne išgalvota istorija. Tai - pareigūnų realybė. Į Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinę sąjungą kreipėsi Vilniaus aps. naujai įkurto padalinio darbuotojai, neapsikentę tokių tarnybos sąlygų.

Šių metų kovo mėnesį Vilniaus aps. Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyriaus darbuotojai buvo įkelti į laikinąsias (neterminuotam laikui) patalpas  senai remonto nemačiusiose Vilniaus r.  prokuratūros patalpose H. Manto gatvėje. Patalpos yra apleistos, dalinai net avarinės būklės, darbo vietos nepritaikytos darbui šiuolaikinėmis priemonėmis. Įdomu tai, kad pareigūnas atėjusio žmogaus neturi, kur pasodinti, nes trūksta kėdžių. Darbuotojai turi vos vieną nedidelę spintą į kurią turi sutalpinti 10 uniformų. Tik kai kurie kabinetai rakinami, o užraktai buvo pirkti iš darbuotojų asmeninių lėšų. Pareigūnai naudojasi nudėvėtais tarnybiniais automobiliais.

Padalinys, kuris turėtų būti reprezentaciniu, operatyviu ir taupančiu pareigūnų laiką ir institucijos pinigus, „aprūpintas“ taip, kad jame trūksta... net pačių pareigūnų: vietoje planuotų 92 dirba vos 53 (kurių dalis 3mėnesiams komandiruota iš VPK padalinių ir PK skyrių). Vilniaus policijos vadovai dėl didelio darbų krūvio pasitelkia tyrėjus iš kitų padalinių, tačiau šiems trūksta įgūdžių, todėl pagalbos efektyvumas – menkas. Be to, nukenčia teritoriniai policijos komisariatai – jų tarnybos krūvis ir taip didelis, o veiklos organizavimo problemos savotiškai „padalijamos“ visiems . Įdomu, ar toks yra naujos Vilniaus policijos vadovybės taupymo kelias?

Susidaro įspūdis, jog tokiais veiksmais siekiama sukompromituoti Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyrių. O gal norima paneigti pačios naujovės, skirtos policijos funkcijų optimizavimui, reikalingumą. Blogiausia, kad šioje situacijoje labiausiai kenčia eiliniai pareigūnai ir nuo nusikaltėlių nukentėję asmenys.

Kiekvieno Lietuvai dirbančio pareigūno tarnybos sąlygos privalo būti orios, o Vilniaus policijos vadovybė yra tie žmonės, kurie yra įpareigoti užtikrinti, kad kiekvieno pareigūno darbo vieta būtų saugi, patogi ir nekenksminga aplinkai. Todėl kreipiamės į Lietuvos policijos generalinį komisarą Liną Pernavą ir Vilniaus AVPK laikinai viršininko pareigas einantį Antoni Mikulskį su prašymu skubiai imtis neatidėliotinų priemonių: Skyrius privalo būti perkeltas į šiuolaikiškas, interesantams prieinamas, patogias, darbui moderniomis priemonėmis pritaikytas patalpas, pareigūnai aprūpinti tinkamomis transporto ir darbo priemonėmis.

Tikime, kad šis žingsnis prisidės prie įsisenėjusių ir naujai atsirandančių policijos problemų sprendimų efektyvumo.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?