Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
V. Laukys: svarbiausias šių metų uždavinys – suvaldyti reformų eigą
2018-01-03

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinei sąjungai 2017-ieji buvo kupini naujovių, iššūkių, reformų sistemoje. Apie tai ir kalbamės su profesinės sąjungos pirmininku Vaidu Laukiu.

 

Kokius didžiausius profesinės sąjungos pasiekimus šiais metais galėtumėte įvardinti? 

 

Praėję metai buvo gana permainingi, pilni naujovių, prie kurių turėjome sparčiai prisitaikyti. Vienas svarbiausių dalykų – reformos. Jų – daugybė, beveik visa aplinkosaugos sistema kupina didesnių ir mažesnių pertvarkų. Ypatingai daug dėmesio skyrėme reformų eigai, stengėmės sužinoti, kokie pokyčiai planuojami, aktyviai teikėme siūlymus ir rekomendacijas, dalyvavome pasitarimuose ir darbo grupėse. Galima pasidžiaugti, kad pavasarį konferencijoje kolegų keltos idėjos nemaža dalimi įgyvendinamos, įtrauktos į naujai kuriamos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės sistemą.

 

Antras svarbus dalykas – naujasis Darbo kodeksas. Pastarojo nuostatos įnešė į mūsų kasdienybę nemažai naujų dalykų ir iššūkių: įstaigose pradeda atsirasti darbo tarybos, aplinkosaugininkų būdravimą turi pakeisti pasyvus budėjimas, keičiasi kolektyvinių sutarčių sudarymo tvarka ir pan. Visus naujus procesus reikia gana greitai perprasti, įsisavinti ir pritaikyti praktikoje ginant darbuotojų teises.

 

Kokie bus svarbiausi 2018 m. darbai? 

 

Pajuokaujant galiu pasakyti, kad paprastai darbai patys susiranda mus. Taip jau yra, kad planus dažnai nustelbia visa eilė staigmenų, kurias reikia spręsti čia ir dabar.

 

Žinoma, visada turime kryptį ir viziją, kur link einame, ką planuojame. Šiais metai turėsime suvaldyti visą eilę įsibėgėjusių reformų aplinkosaugos, miškų, saugomų teritorijų sistemose. Didelį dėmesį skirsime profesinės sąjungos narių ir jų teisėtų interesų gynybai, sieksime jiems suteikti jiems tinkamą informaciją, patarti. Savo ruožtu teks pakovoti ir už jų skurdų atlygį, darbo sąlygas, krūvius.

 

Ko palinkėtumėte pareigūnams?

 

Visų pirma linkiu ryžto išdrįsti išsakyti savo nuomonę, būti atkakliems siekiant užsibrėžtų tikslų ir nepasiduoti apatijai. Linkiu nenuleisti rankų, susitelkti, susikaupti ir keisti tai, kas trukdo mums visiems tinkamai atlikti savo pareigas ir gauti už tai orų atlygį. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?