Pagalba

  

Pagalba
VA ITĮPS aiškinosi, kokios sąlygos bus pasiūlytos iš Lukiškių į Pravieniškes perkeliamiems pareigūnams
2016-05-11

Dar 2009 metais Vyriausybė patvirtino Laisvės atėmimo vietų modernizavimo strategijos ir jos įgyvendinimo priemonių 2009-2017 metais planą, pagal kurį Laisvės atėmimo vietų ligoninės Vilniaus padalinys turi būti perkeltas į Pravieniškes. Tokiu būdu planuojama pagerinti nuteistųjų ir suimtų ligonių bei juos aptarnaujančių darbuotojų darbo sąlygas, sukurti vieną, atnaujintą, ir standartus atitinkančią sveikatos priežiūros įstaigą.

Toks sprendimas, anot vadovybės, ženkliai pagerins pareigūnų darbo sąlygas, o visi dirbantieji Lukiškėse galės dirbti Pravieniškėse. Buvo pristatytas perkėlimo procesas, planuojamų steigti pareigybių sąrašas, darbo sąlygos.

„Labiausiai darbuotojus neramina pervežimo į darbo vietą ir iš jos organizavimas. Kaip žinia, atstumas, išties, nemažas – daugiau kaip 80 kilometrų. Kelionės išlaidų kompensavimo mechanizmo numatytų kompensacijų greičiausiai nepakaks net ir darbuotojams kooperuojantis ir važiuojant į darbą keliese. Tokiu atveju turėtų būti organizuojamas centralizuotas pervežimas, už kurį būtų apmokama iš įstaigos lėšų. Darbuotojai nusprendė palaukti, kol bus išspręstas šis klausimas ir tik tada nuspręsti, ar sutiks persikelti dirbti į kitą vietovę“, - po susitikimo sakė VA ITĮPS pirmininkas Vytautas Lamauskas.

Darbuotojai taip pat domėjosi, ar pasikeitus darbo vietai, pareigybėms, keisis jų atlyginimas. Vadovybė tiek į pervežimo, tiek į darbo užmokesčio klausimus konkrečių atsakymų pateikti negalėjo. V. Lamauskas Laisvės atėmimo vietų ligoninės personalo vadovei pasiūlė suorganizuoti darbuotojų apklausą dėl perkėlimo į kitą vietovę, tačiau tai daryti tik jau turint konkrečius atsakymus. Profesinės sąjungos atstovas taip pat pasiūlė suteikti galimybę darbuotojams apžiūrėti naujas patalpas prieš priimant konkrečius sprendimus.

Profesinės sąjungos, įstaigos darbuotojai ir vadovybė sutarė, kad bus suorganizuotas pakartotinis susitikimas, kuriame bus sprendžiami pervežimo ir atlyginimų klausimai.

VA ITĮPS informacija