Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
VA ITĮPS pirmininkas V. Lamauskas: įgyvendinant pokyčius svarbus pareigūnų atstovų ir vadovybės bendradarbiavimas
2016-01-05

2015-ieji buvo paženklinti kaip pokyčių pradžios metai. Visa pareigūnų bendruomenė susitelkė ir garsiai pareiškė, kad pokyčiai policijoje būtini. Šiandien mes turime tvirtą atramą, - Vidaus tarnybos statutą. Nuo šios atramos galėsime atsispirti ir pakilti į aukštesnį ir kokybiškesnį policijos sistemos lygį visomis prasmėmis.

Kad ir kaip būtų, pokyčių pradžios metu svarbu nesuklupti ir viską įgyvendinti atsakingai. Visi kartu turime vieną siekį – pareigūnai turi būti profesionalūs, jų darbas turi būti gerai apmokamas, o visuomenės lūkesčiai patenkinti. Privalome susitelkti ties šio tikslo įgyvendinimu.

2015-ųjų pabaiga parodė, kad įgyvendinant pokyčius itin svarbus kuo glaudesnis bendradarbiavimas, nuolatinė diskusija tarp pareigūnų atstovų ir vadovybės bei pokyčių eigos priežiūra. Pokyčių kontekste negalime užmiršti ir pagrindinės policijos vertybės – žmogaus. Jei tai bus pamiršta, bet kokie pasikeitimai praras prasmę. 
Ateinančiais metais stengsimės ieškoti kompromisų su Vilniaus ir Lietuvos policijos vadovais, sieksime, kad prioritetu būtų profesionalus, atsakingas, sąžiningas ir teisingas valdymas. Pareigūnų bendruomenė, pritardama pokyčiams, avansu vadovams suteikė pasitikėjimo mandatą, tačiau tai yra viena greičiausiai prarandamų vertybių. Vadovai turėtų tai vertinti ir saugoti. Kiekvienas vadovas vertas tokio kolektyvo, kokį norį matyti ir kiekvienas kolektyvas vertas tokio vadovo, kokį toleruoja. 
Negaliu nepaminėti pareigūnų bendruomenei itin svarbių 2015-ųjų naujovių, kurios, manau, kiekvienam pareigūnui turės didelės įtakos ateityje. Praėjusiais metais visose apskrityse buvo įkurti Saugos ir sveikatos komitetai ir daugelyje vietovių jie ėmėsi darbo nelaukdami nurodymų ar pavedimų „iš viršaus“. Tokie iniciatyvūs pareigūnų bendruomenės nariai yra tai, ko šiuo metu mums labiausiai reikia. 
2016-aisiais mūsų visų laukia daug darbų. Privalome užtikrinti, kad pareigūnų vertinimai vyktų skaidriai, susitelkti naujų pertvarkų įgyvendinimui ir siekti pakankamo finansavimo. Visi šie darbai galimi tik visiems dirbant bendrai. O tas bendras darbas turi būti grįstas ir bendromis vertybėmis. Be pasitikėjimo, žmogiškumo, sąžiningumo ir teisingumo mūsų bendras darbas liks tik prisiminimuose.

Linkiu iniciatyvių, produktyvių ir bendradarbiavimų grįstų metų, padėsiančių tvirtą pagrindą ateities siekiams.

V. Lamauskas, VA ITĮPS pirmininkas