Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vadovų savivalės priežastis „stogas“ ministerijoje?
2017-03-14

Jau ne kartą esame rašę apie kai kurių Aplinkos ministerijos atstovų ir jai pavaldžių įstaigų vadovų elgesį.

 

Dėl akivaizdžių kai kurių ministerijai pavaldžių įstaigų vadovų pažeidimų Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga(LAASDPS) ne kartą kreipėsi į Aplinkos ministeriją. Atsakymai, kuriuos gavo profesinė sąjunga nustebino, nes vadovų veiksmai buvo pateisinami. Dar labiau glumina tai, jog nedaroma nieko, jog situacija keistųsi, o kai kurių vadovų netinkamas, neprofesionalus elgesys net gi toleruojamas.

 

Priešingai nei turėtų būti, problemas iškėlusi profesinė sąjunga  sulaukė ne geranoriško bendradarbiavimo, o aktyvių veiksmų prieš LAASDPS atstovus.Perskaičius žiniasklaidoje publikuotą straipsnį aiškėja, jog, galimai, tokie vadovai, kaip Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius S. Vanagas, dėl kurio veiksmų pradėtas ne vienas teisminis procesas, darydami įvairius pažeidimus jaučiasi užtikrintai dėl aukštas pareigas ministerijoje užimančių klerkų palaikymo ar, kitaip sakant, „stogo“ iš ministerijos. 

 

Profesinė sąjunga viliasi, jog Aplinkos ministras tinkamai įvertins susidariusią padėtį ministerijoje ir netoleruos, aplinkosaugos vardą menkinančių, aukšto rango pareigūnų veiksmų. Pasak LAASPDS pirmininko Vaido Laukio, atsakomybės pirmiausia reikalauti reikia iš tokių vadovų, kurie minimi alfa.lt publikuotame straipsnyje (pasitvirtinus faktams), ne tik iš eilinių pareigūnų. 

 

Straipsnį skaitykite čia.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?