Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vidaus reikalų ministerija nesugeba susitvarkyti su Telšių AVPK viršininko savivaliavimu
2016-10-24

LPPS pirmininkė Roma Katinienė pasakoja, kad R. Rudminas analogišką atmosferą buvo sukūręs ir Tauragės AVPK.

„Turėjome tas pačias problemas – prastas mikroklimatas, nuolatinė įtampa darbe, asmeninėmis ambicijomis priiminėjami sprendimai. Su Policijos departamento vadovybe ne kartą aptarėme prastą mikroklimatą Telšių AVPK, viršininko elgesį ir bendravimo ypatumus, tačiau realių veiksmų imtasi nebuvo.

Iš esmės R. Rudmino vadovavimo kredo – „skaldyk ir valdyk“. Ko gero, toks vadovavimo būdas priimtinas Policijos departamento vadovybei. Toks vadovas geba „pastatyti į vietą“ atvirai problemas įvardijančius, turinčius nuomonę ir nebijančius ją pasakyti pareigūnus“, - pasakoja R. Katinienė.

Daro, ką nori ir kaip nori

Dar šių metų kovą profesinių sąjungų atstovai kreipėsi į aukščiausius šalies vadovus, VRM. Pareigūnai prašė rotacijos būdu perkeltą į Telšių AVPK viršininko pareigas Remigijų Rudminą nušalinti nuo pareigų ir pradėti ikiteisminį tyrimą, apsaugant darbuotojus nuo galimo susidorojimo ir trukdymo tyrimui. Pradėjus vadovauti R. Rudminui, anot pareigūnų, per kelis metus psichologinis klimatas pasidarė kritiškai blogas, sukurta bauginanti aplinka. „Palankesniems“ darbuotojams savavališkai priimami sprendimai, pareigūnams neskiriamos priklausančios pareigos ir pan.

Šių metų rugsėjį LPPS kreipėsi į Vidaus reikalų ministrą Tomą Žilinską dėl R. Rudmino etikos pažeidimų ir netinkamo administracinių įgaliojimų naudojimo. LPPS žiniomis, Telšių AVPK viršininkas sistemingai priima nepalankius, abejotinus sprendimus, kurie susiję su vienu iš Mažeikių r. PK pareigūnų. Pačio pareigūno teigimu, jį siekiama pažeminti kitų akyse ir sumenkinti jo dalykinius gebėjimus, kvalifikaciją.

Pareigūnas aktyviai veikia Telšių AVPK ir yra inicijavęs ne vieną procesą, kurio metu sustabdytos R. Rudmino iniciatyvos. Tikėtina, kad tai gali būti pagrindinis motyvas. Profesinės sąjungos įsitikinimu, sistemingais veiksmais komisariato vadovas pažeidė Lietuvos policijos pareigūnų  etikos kodeksą, naudoja turimus administracinius įgaliojimus kiršinti kolektyvui, aktyviam jo nariui slopinti.

LPPS ne kartą kreipėsi į Policijos departamentą, VRM, tačiau iki šiol gaunami tik formalūs atsakymai, kuriuose be kita ko net ir klaidinančiai siūloma kreiptis į civilinio kodekso numatytu pagrindu į teismą.

VRM: nenustatytos faktinės aplinkybės vertinti viršininko veiksmus tarnybinės atsakomybės aspektu

Prieš keletą dienų VRM pateikė atsakymą, kuriame teigia, kad skundas išnagrinėtas ir tyrimo metu nenustatytos faktinės aplinkybės, įgalinančios vertinti Telšių AVPK viršininko veiksmus tarnybinės atsakomybės aspektu. Tačiau, anot VRM, „vadovo veiksmuose tam tikrais atvejais pastebėti nepakankamo profesionalumo požymiai (neorganizuojant pakartotinės atrankos į Telšių AVPK Operatyvaus valdymo skyriaus Areštinės viršininko pareigas; dalyvaujant 2016 m. vasarį vykusiose atrankų į aukštesnes pareigas procedūrose ir pan.)“. Be to, nustatyta, kad R. Rudminas tam tikrais atvejais stokoja gebėjimo konstruktyviai bendrauti ir efektyviai bendradarbiauti su pavaldiniais bei veikiančiomis profesinėmis sąjungomis.

Į visa tai, anot VRM, atkreiptas R. Rudmino dėmesys, nurodant atsižvelgti į tyrimo metu nustatytus veiklos trūkumus, ieškoti dialogo su visais vadovaujamos įstaigos darbuotojais, vengiant nekorektiškų sprendimų priėmimo.

Savo ruožtu profesinė sąjunga tokį sprendimą planuoja skųsti teismui.  

LPPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?