Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vidaus reikalų ministerijoje diskutuota aktualiais priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos klausimais
2019-03-12

Kovo 7 dieną Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) iniciatyva buvo surengtas susitikimas Vidaus reikalų ministerijoje (VRM). Susitikime, kuriame buvo diskutuota aktualiais Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos klausimais, dalyvavo VRM vyriausioji patarėja Irina Malukienė, ministerijos patarėja Inga Prialgauskienė, laikinai einantis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriaus pareigas Mindaugas Kanapickas, UGPS pirmininkas Saulius Džiautas, pirmininko pavaduotojas Miroslavas Gerasimovičius, valdybos narys Robertas Baltuška. Posėdyje taip pat dalyvavo Vytautas Aleksandravičius, respublikinės UGPS pirmininkas.

 

Susitikimo metu daugiausiai dėmesio buvo skirta šiems klausimams:

 

Buvusių APGV vadovų skyrimas į pareigas be atrankų.

 

VRM atstovai paprašė PAGD atsiųsti su vadovų skyrimais susijusią medžiagą tam, kad ją galima būtų įvertinti.

 

Suminė darbo laiko apskaita dirbantiems pamainomis.

 

UGPS pasiūlė sudaryti darbo grupę, į kurią būtų įtraukti ir VRM centrinių įstaigų atstovai. Darbo grupė turėtų parengti ir inicijuoti suminę darbo laiko apskaitą reglamentuojančių teisės aktų pataisas ir papildymus. Tačiau VRM atstovai šiam pasiūlymui nepritarė. Buvo sutarta, jog PAGD išgrynins suminės darbo laiko apskaitos problemas pamainomis dirbantiems pareigūnams ir ieškos sprendimų.

 

Parengties užtikrinimas (budėjimas po 1 žmogų nestatutinėse komandose, 5 žmonės VPGT komandose ir tarnybose).

 

Diskutuojant apie tai, M. Kanapickas paminėjo UGPS ir PAGD susitarimą dėl pareigūnų veiklos vertinimų, leisdamas suprasti, jog papildomos išlaidos (per viršvalandžių mokėjimus, laisvų pareigybių komplektavimą, t.t.) neleis PAGD įgyvendinti neeilinių vertinimų.

 

UGPS šį klausimą aptars artimiausiame valdybos posėdyje

 

VPP inspektorių budėjimas namuose.

 

Laikinasis PAGD direktorius teigė, kad šie budėjimai nėra privalomi. Inspektoriai, kaip specialistai, savanoriškai padeda policijai tirti gaisrų priežastis, rinkti informaciją bei už tai gauna viršvalandinį  apmokėjimą. Pasiūlius VRM, M. Kanapickas pažadėjo sukurti šią veiklą reglamentuojančią tvarką.

 

Skiepai nuo erkinio encefalito.

 

Skiepus centralizuotai perka Medicinos centras. 3061 PAGD pareigūno ir darbuotojo skiepai iš viso kainuos 85 tūkst. eurų. Informaciją apie skiepijimosi tvarką VRM pateiks artimiausiu metu, gavusi ją iš Medicinos centro.

 

Tarnybinės uniformos krepšelis ir kainos.

 

PAGD direktorius teigė, jog uniformos elementų kainų didėjimą lėmė keletas veiksnių: kokybiškesnės medžiagos, nauji modeliai, daugiau kišenių, užtrauktukų, funkcijų. VRM atstovai kainų padidėjimo nesureikšmino, o laikinasis PAGD vadovas teigė, kad striukių užsisakoma labai mažai.

 

Pareigūnų, kurie neišreiškė (pamiršo, nenorėjo, nesuprato) noro tarnauti pagal naują VTS (pirminė grandis iki 55 metų), likimas.

 

Pasak VRM atstovų, vienintelis kelias yra Vidaus tarnybos statuto keitimas arba, pareigūnams jau išėjus į pensiją, jų grąžinimas į tarnybą.

 

UGPS ir PAGD atstovai sutarė jau artimiausiu metu  kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje – susitikti ir pratęsti neišspręstų klausimų nagrinėjimą. Iki šio susitikimo UGPS šiuos neišspręstus ir kitus aktualius klausimus nagrinės Valdybos posėdyje.

 

Nuotrauka © Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?