Pagalba
Vidaus tarnybos statutas - finišo tiesiojoje
2015-06-16

„Džiaugiuosi, jog Seimo nariai įsiklausė į mūsų argumentus, suteikė viltį ir galimybes turėti profesionalią, patikimą, motyvuotą teisėsaugą. Tikiuosi, jog tai atsispindės ir galutiniame balsavime, tuomet pagaliau galėsime pradėti seniai pribrendusias esmines reformas, kurios leis labiau ir geriau apsaugoti Lietuvos žmonių gyvybę, sveikatą ir turtą. Žmonės ne tik jausis, bet ir realiai bus saugesni“, – teigia vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Tvirtesnės socialinės garantijos, apčiuopiamai, o ne simboliškai didesnis atlyginimas, visai kitokia motyvacija, platesnės karjeros, kvalifikacijos kėlimo galimybės, skaidrus priėmimas į tarnybą, aiški atsakomybė, sureguliuoti darbo krūviai – visa tai ir dar daugiau bus galima įgyvendinti įsigaliojus minėtoms pataisoms.

„Visų pirma kalbame apie vidurinės ir žemiausios grandies pareigūnams. Tuos, kurie šiandien uždirba mažiausiai. Žmonėms nebereikės sukti galvos, kaip išlaikyti šeimą, dairytis papildomo galimybių, dirbti apsaugos darbuotojais prekybos centruose ar sandėliuose“, – tvirtina ministras.

Statuto pakeitimai leis sukurti sistemą, kuri skatintų pareigūnus siekti geresnių veiklos rezultatų, karjeros, tobulėti, taip pat skatintų jaunimą pasirinkti policininko, pasieniečio, ugniagesio gelbėtojo  profesijas.

Statute įtvirtinama pareigūnų darbo užmokesčio sistema, tiesiogiai susieta su pareigūnų veiklos rezultatais, taip pat nustatoma tokia pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo tvarka, kuri leis įgyvendinti ne tik vertikalios, bet ir horizontalios karjeros galimybes. Siekiant motyvuoti pareigūnus taip pat numatoma, jog didės pareiginės algos priedų už turimus tarnybos laipsnius koeficientai.

Tarp svarbių naujovių – suvienodinamas pareigūnams taikytinas darbo laiko režimas, nustatant 40 valandų savaitės darbo laiko normą. Statute numatomos ir naujos socialinės garantijos, tarp jų – pareigūno profesinių studijų finansavimas valstybės biudžeto lėšomis, draudimas visomis įstatymiškai nustatytomis valstybinio socialinio draudimo rūšimis, pareigūno ir jo šeimos narių ar jų nuosavybės apsauga, kai dėl pareigūno vidaus tarnybos kyla reali grėsmė jų gyvybei, sveikatai ar turtui.

Naujomis nuostatomis taip pat praplečiamas rotuojamų pareigūnų sąrašas – visų vidaus reikalų įstaigų vadovai ir jų pavaduotojai taps rotuojamais pareigūnais. Įsigaliojus įstatymui jiems nustatomas penkerių metų laikotarpis eiti pareigas, kurioms taikoma rotacija.

VRM informacija