Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vilniaus aps. policijos vadovai nenori aiškių ir skaidrių taisyklių
2017-01-06

 

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (VA ITĮPS) pateikė pastabas Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui. Atsižvelgus į pastabas būtų nustatytos aiškios ir visiems vienodos priemokų taisyklės. Profesinė sąjunga siūlė numatyti, kada ir kam yra mokamos papildomos priemokos už pavadavimą, jei pavadavimo funkcija yra numatyta pareigybės aprašyme.

 

VA ITĮPS l.e.p. pirmininko Vitalijaus Jagmino teigimu, tiems pareigūnams, kurie pavaduoja vadovus ilgesnį nei įprastai laiką, turėtų būti mokama priemoka už sudėtingesnių funkcijų vykdymą.

 

„Pavyzdžiui, jei vadovą reikia pavaduoti trumpalaikės ligos ar kasmetinių atostogų atveju, - tai yra įprastos aplinkybės. Logiška, kad papildomo apmokėjimo nereikia, jei pavadavimas yra numatytas pareigybės aprašyme. Visiškai kita situacija, kai susiduriama su ilgalaike liga, arba vaiko priežiūros atostogomis ir panašiomis situacijomis, kuriose pavaduoti reikia ilgiau nei mėnesį. Siūlėme nustatyti aiškią taisyklę: visiems, kurie pavaduoja ilgiau nei mėnesį, turi būti mokama priemoka už pavadavimą, net jei tai yra numatyta pareigybės aprašyme“, - aiškina V. Jagminas.

 

Vilniaus apskrities VPK atmetė tokį siūlymą, motyvuodami tuo, kad priemoką tokiems pareigūnams galima ir taip mokėti. Tuo tarpu nuo 2017 m. sausio 1 d. keičiamas reguliavimas leis mokėti priemoką už didesnį nei įprastą krūvį, todėl vidinėje tvarkoje netikslinga nustatyti priemoką už ilgalaikį pavadavimą.

 

Profesinės sąjungos vertinimu, toks išsisukinėjimas rodo, kad Vilniaus aps. VPK administracija nenori įsipareigoti mokėti už ilgalaikį pavadavimą. „Nustačius tokią taisyklę, jos reikėtų laikytis visais atvejais. O dabar, kaip ir numato įstatymas, vadovas galės spręsti, kam mokėti, o kam ne. Kaip tai veikia jau ne kartą įsitikinote patys“, - apgailestauja V. Jagminas.

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?