Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vilniaus AVPK paankstino kolektyvinės sutarties pabaigą
2017-03-06

Apie svarbius pokyčius Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate profesinė sąjunga sužinojo tik po šiame komisariate š.m. vasario 21 d. vykusio darbo grupės pasitarimo.

Pasitarime nutarta perkelti 5 policijos komisariato darbuotojus (PK) į 6 PK patalpas, taip, anot Vilniaus AVPK, siekiama gerinti darbuotojų sąlygas. Taip pat minėtame pasitarime tartasi dėl struktūrinių pokyčių. Nuspręsta  5, 6 PK įsteigti vieną Veiklos skyrių ir numatyti daugiau veiklos grupių.

Kodėl į darbo grupės pasitarimą nepakviesti profesinės sąjungos, su kuria pasirašyta kolektyvinė sutartis, atstovai, o apie pokyčius Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (VAITĮPS), beje, ir kitos profesinės sąjungos, informuojamos jau tik po fakto, verčia sunerimti.

Primename, kad kolektyvinėje sutartyje yra numatyta, jog prieš priimant kokius nors sprendimus vykdomos konsultacijos su profesinėmis sąjungomis. Nepaisant kolektyvinės sutarties ir vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno pozicijos, jog prieš pradedant vykdyti bet kokius veiklos pakeitimus, siekiant sumažinti vidines įtampas, būtina konsultuotis ir derinti pokyčius su profesinėmis sąjungomis, Vilniaus AVPK vadovybė veikia kitaip.

Taigi, kas įvyko po darbo grupės pasitarimo ir šio sprendimo paviešinimo? Nedelsiant pradėtos kraustynės iš 5 PK į 6 patalpas. Visi darbuotojai turi persikraustyti iki š.m. kovo 15 d.

Profesinės sąjungos žiniomis, vietoj erdvių kabinetų ir darbo vietų, darbuotojai "sugrūsti" į mažesnius kabinetus, skirtus dirbti dviems – keturiese, pritaikytus keturiems – septyniese, nors kompiuterių ir darbo vietų yra mažiau. Į klausimą kaip dirbti, kai septyniems yra keturi kompiuteriai, darbuotojams atsakyta, jog pagal naują veiklos modelį, pusę darbo laiko pareigūnas privalo reaguoti į įvykius, tad, kol vieni reaguos, kiti dirbs kompiuteriu ir atvirkščiai.

Anot Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Vitalijaus Jagmino, vadovybė kurčia kolektyvo nuomonei ir skundams, jog komisariato patalpos yra per ankštos, nepritaikytos glausti net dviejų komisariatų darbuotojus, neišspręstas persirengimo ir uniformos laikymo patalpų klausimas, kyla ir darbo vietos saugumo problema, juk pareigūnams tenka daug naudotis duomenų bazėmis ir pan.

„Skuboti sprendimai ir visiškas konsultavimo procedūrų ignoravimas sukėlė nerimą ir įtampą kolektyvuose, o tai blogina mikroklimatą bei gali turėti įtakos pareigūnų darbo kokybei“, - mano VAITĮPS pirmininkas V.Jagminas.

Primename, kad jau rašėme apie problemas Vilniaus AVPK 5 PK ir tai, jog 5 PK kolektyvas, neapsikentęs blogo darbo organizavimo,  kreipėsi į profesinę sąjungą, tačiau tai situacijos išspręsti nepadėjo. Nors, paviešinus problemas, Vilniaus AVPK vadovas kartu su Policijos departamento atstove suskubo susitikti su  minėto komisariato kolektyvu, visgi, susitikimo metu nedviprasmiškai išsakyta pozicija, jog tie darbuotojai, kuriems kažkas nepatinka, gali palikti tarnybą, o ne skųstis profesinėms sąjungoms. Visa tai įtampos nesumažino, priešingai, situaciją tik pablogino.

Nauji skuboti sprendimai, kuriuos priimant tiek darbuotojai, tiek jų atstovai palikti nuošalyje, mikoklimatą kolektyve tik pablogino.   

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?