Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vilniaus pareigūnai: nepakeliamas krūvis ir vadovybės sprendimai varo į neviltį
2017-02-03

Vilniaus miesto penkto policijos komisariato pareigūnai, anot profesinių sąjungų atstovų, - neviltyje. Policijos pareigūnai pasakoja, kad darbas pagal naują veiklos modelį chaotiškas, krūviai milžiniški, o tam tikras funkcijas turi vykdyti patirties neturintys darbuotojai.

 

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) l.e.p. pirmininkas Vitalijus Jagminas teigė šią informaciją jau perdavęs Vidaus reikalų ministrui Eimučiui Misiūnui ir žada imtis visų įmanomų veiksmų, siekiant išspręsti pareigūnų problemas. V. Jagminas teigia tokio nepasitenkinimo ir nusivylimo tarnyba nėra matęs per visus 15 savo tarnybos metų.

 

VA ITĮPS atstovams pareigūnai pasakojo, kad komisariate tvyro nuolatinė įtampa, o dirbti be galo sunku. Didžiausia bėda ta, kad pareigūnai priversti dirbti pagal naują veiklos modelį, nors jų pareigybės ir struktūra liko nepakitusios. Stengdamiesi palaikyti vadovybės sprendimus, pareigūnai tarpusavyje paskirstė darbus.

 

Viešosios policijos tyrėjai dėl ikiteisminio tyrimo tyrėjų trūkumo ir dedelio krūvo bendru sutarimu gavo vadinamąsias „tamsias“ bylas. Komisariatą paliko dar keli tyrėjai, todėl vadovas vienašališkai nusprendė, kad tyrimus atlikinės ir tokio pobūdžio bylas tirs buvusio apylinkės inspektorės. Vertėtų priminti, kad pastarosios net neturi bendrų baudžiamosios teisės pagrindų ir nėra dirbusios su bylomis. Tokio sprendimo motyvų vadovas savo pavaldiniams paaiškinti nesugebėjo, o tai, anot Vilniaus m. penkto policijos komisariato pareigūnų, dar labiau suskaldė kolektyvą.

 

Dėl nepakeliamo darbo krūvio ir vienašališkų vadovo sprendimų pareigūnai nutarė kreiptis į profesinę sąjungą. Pareigūnai prašo nedelsiant imtis veiksmų ir padėti normalizuoti darbo sąlygas ir santykius su vadovybe, kuri negirdi ar nenori girdėti savo pavaldinių.

 

VA ITĮPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?