Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vilniaus pareigūnai nesutinka už sutaupytas darbo užmokesčio fondo lėšas pirkti prekes ir paslaugas
2015-12-18

Gruodžio 16 d., VA ITĮPS gavo Vilniaus AVPK raštą, kur, vadovaujantis šakinės kolektyvinės sutarties nuostatomis suderinti darbo užmokesčio lėšų paskirstymą, prašoma pritarti nurodytos sumos perkėlimui. Profesinė sąjunga paprašė skubiai suorganizuoti Valdymo komiteto posėdį, kuriame norėjo išgirsti aiškius argumentus, kodėl sutaupyti pinigai turi būti skirti kitoms reikmėms ir kokiu būdu jie buvo sutaupyti.

Vakar, gruodžio 17 d., vykusiame posėdyje VA ITĮPS atstovai, įvertinę esamą situaciją, išsakė savo nepritarimą ir pasiūlė sutaupytas lėšas skirti įsiskolinimo Sodrai padengimui tokiu būdu sumažinant kitų metų darbo užmokesčio fondo deficitą.

„Visus metus kreipėmės į Vilniaus AVPK vadovybę su prašymais teisingai apmokėti pareigūnams už atliktą darbą. Jei apylinkės inspektoriui paskirta papildoma apylinkė, jam už tai turi būti apmokėta. Jei pareigūnas dirba viršvalandžius, įstatymais numatyta tvarka jis privalo už tai gauti atlygį. Kiekvienąkart Vilniaus policijos vadovybės atsakymas būdavo tas pats – dėl įsiskolinimo Sodrai atlikti papildomus apmokėjimus nėra galimybės. Dabartinė situacija perša du scenarijus: arba Vilniaus AVPK nemoka racionaliai panaudoti lėšų, arba tie pinigai buvo sutaupyti neteisėtomis priemonėmis, tai yra neteisingai apmokant už darbą“, - įsitikinęs VA ITĮPS vadovas Vytautas Lamauskas.

Vilniaus AVPK finansų skyriaus atstovų teigimu, skola Sodrai siekia apie 400 tūkst. eurų, todėl, profesinių sąjungų nuomone, sutaupytos darbo užmokesčio fondo lėšos privalo būti skirtos būtent šiai skolai panaikinti.

VA ITĮPS informacija