Pagalba

  

Pagalba
Vilniaus pataisos namų pareigūnai: priedų skirstymas tapo cirko arena
2017-04-26

Vilniaus pataisos namuose problemų nemažėja. Priemokų ir kitų išmokų komisijos veikla, anot profesinės sąjungos atstovų, yra pagrįsta neaiškiais kriterijais, o priedai skirstomi taip, kaip įstaigos vadovas Arvydas Ižička užsinori.

 

Nesenai rašėme apie galimai neskaidrų metinį pareigūnų vertinimą: Kas laimės kvalifikacinių kategorijų loterijoje Vilniaus pataisos namuose

 

Nepaisant to, kad priemokų ir kitų išmokų komisija pasiūlo vienus ar kitus sprendimus, A. Ižička į tai nė nesiruošia atsižvelgti.

 

„Komisijos darbas ignoruojamas, rekomendacijos ir siūlymai yra visiškai niekiniai, o komisijos nariai jau teikia prašymus pašalinti juos iš šios veiklos. Priedus įstaigos vadovas suteikia darbuotojams, kuriems priskiria perteklines ir nereikalingas užduotis. Tai, pavyzdžiui, teisininkai, medikai. Tuo tarpu pavojingomis sąlygomis prižiūrėtojais dirbantys ir mažiausius atlyginimus gaunantys asmenys nuolat turi tenkintis mažiausiais priedais. Tokia situacija motyvuojama lėšų trūkumu“, - situaciją komentuoja Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) pirmininkas Vitalijus Jagminas.

 

Priedų dydžiai prižiūrėtojams svyruoja nuo kelių iki 6 proc., tuo tarpu „išrinktųjų“ kišenes papildo 50-90 proc. atlyginimo dydžio priedai. Vadovybė tokią situaciją aiškina paprastai: „išrinktieji“ gali bet kada pabėgti dėl mažų atlyginimų. Dėl prižiūrėtojų galvos vadovas nesuka – tegul bėga, jų yra daugiau, visi juk neišeis.

 

Komisijos nariai jau nė „nevynioja žodžių į vatą“ ir sako nenorintys dalyvauti šiame cirke, pavadinimu UAB „Vilniaus pataisos namai“.

 

„Pareigūnai nori dirbti įstaigoje, kurioje gerbiamas pareigūnas, nepriklausomai nuo to, koks jo rangas, priklausymas profesinėms sąjungoms. Vadovas turi atsižvelgti į komisijų siūlymus ir bendradarbiauti. Kaip privačioje bendrovėje reikalus besitvarkantis A. Ižička trikdo darbą, kelia pasipiktinimą pareigūnų tarpe, priešina įstaigos darbuotojus“, - sako V. Jagminas.

 

VA ITĮPS jau kreipėsi į Teisingumo ministeriją su prašymu nedelsiant imtis veiksmų dėl Vilniaus pataisos namų vadovo galimai neteisėtos veiklos. Artimiausiu metu profesinė sąjunga susitiks su A. Ižička. Pareigūnų atstovai ir toliau aktyviai sieks, kad būtų užtikrintos pareigūnų teisės ir apginti jų interesai.