Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vilniaus VPP pareigūnų susirinkimas
2020-03-02

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininkas Saulius Džiautas praėjusią savaitę susitiko su Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininku Vidu Kerševičiumi. Susitikimas buvo surengtas sužinojus apie valstybinės priešgaisrinės priežiūros (VPP) pareigūnų veiklos organizavimo pakeitimus. Jo metu buvo aptartos galimybės kuo greičiau surengti Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos VPP pareigūnų susirinkimą, skirtą pareigūnams išaiškinti, kaip pasikeis jų tarnybinė veikla po Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko įsakymo dėl VPP pareigūnų darbo organizavimo.

 

Kadangi Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas serga, šį ketvirtadienį laikinai einantis VPGV viršininko pareigas Evaldas Tamašauskas organizavo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos VPP pareigūnų diskusiją. Renginyje dalyvavo ir UGPS pirmininkas. Vienas iš pagrindinių klausimų – Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko V. Kerševičiaus įsakymas pasitelkti periferijų priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų VPP pareigūnus tikrinant objektus Vilniaus rajone ir mieste. Be to, buvo svarstyti ir kiti darbo organizavimo, apmokėjimo klausimai. Pristatyta 2019 m. apibendrinta ataskaita bei šių metų keliamos užduotys bei iššūkiai. Pasidžiaugta, kad beveik visos 2019 m. Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos VPP pareigūnu iškeltos užduotys įvykdytos. Pastebėta, kad dėl Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos VPP pareigūnų trūkumo objektų patikrinimas yra pakankamai didelis iššūkis. Vilniaus mieste ir rajone yra 63 VPP pareigūnų etatai, šiuo metu neužimti apie 14 etatų, tai lemia maždaug 22 proc. VPP pareigūnų nekomplektą. Dėl nekomplekto smarkiai didėja darbo krūviai dirbantiems pareigūnams. Užsiminta apie teisines galimybes, esant nekomplektui, šiuo metu dirbantiems pareigūnams už viršytą darbo krūvį mokėti priemoką.

 

„Šiais metais planuojama atlikti apie 1998 planinių objektų patikrinimų, o kur dar gaisrų, ikiteisminiai tyrimai ir panašiai. Vilniaus priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje VPP pareigūnų laukia labai dideli iššūkiai. Labai svarbu, kad visi daromi pokyčiai, dar prieš juos įgyvendinant, būtų išsamiai aptarti bendruomenės. Pareigūnai turi žinoti aiškiai, kokie pokyčiai jų laukia, o vadovai turi būti įsitikinę, kad pokyčiams priešpriešos nebus arba ji bus minimali“, – sako S. Džiautas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?