Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vilniuje bus brėžiamos Europos policijos standartų gairės
2014-04-23

Vis dėlto svarbiausia tai, kad šį renginį organizuojanti šalis turi realias galimybes įtakoti susitikimo dienotvarkę ir įtraukti į ją šaliai aktualiausius ir svarbiausius klausimus.

„Keliame vieningų Europos policijos standartų idėją. Manome, kad visose Europos Sąjungos šalyse žmonėms turėtų būti prieinama iš esmės vienoda viešojo saugumo paslauga. O tam skirtingose šalyse tarnaujantys pareigūnai turėtų turėti aukštą kvalifikaciją, panašias darbo sąlygas ir priemones, darbo užmokestį ir socialines garantijas, jie turėtų būti rengiami pagal tokias pat ar vienodas programas”, - teigia V. Bakas.

Anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo vadovo Vladimiro Banel, įvykiai Ukrainoje parodė, kad vidaus saugumas yra neatsiejama išorinio saugumo dalis. “Jei NATO savo nariams rekomenduoja krašto apsaugai skirti ne mažiau nei 2 nuošimčius BVP, kodėl panašus finansavimo standartas negalėtų atsirasti ir kalbant apie vidaus saugumą”?

“Iš Lietuvoje vykstančios viešos diskusijos kol kas nepanašu, kad mūsų politikai suvokia, kad ten, iš kur pasitraukia policininkas, dažniausiai ateina kareivis. Ir nebūtinai savas. Todėl kartu su kolegomis iš kitų ES valstybių raginsime politikus žiūrėti į teisėsaugą gerokai rimčiau. Labai tikiuosi, kad Lietuva ilgainiui bus žinoma kaip vieta, kurioje diskusijos dėl Europos saugumo įgijo naują – minimalių ir vieningų Europos policijos standartų - prasmę”, - sako V. Banel.

EuroCOP vykdomojo komiteto posėdis balandžio 29-30 dienomis vyks viešbučio “Best Western Vilnius” konferencijų centre.

Pranešimus renginyje, be kitų svečių, skaitys EuroCOP prezidentė Anna Nellberg, Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis.

EuroCOP vykdomojo komiteto posėdyje pakviesti dalyvauti LR Prezidentūros, Seimo, vyriausybės, vidaus reikalų ministerijos, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Teises ir teisėtvarkos komitetų patarėjai,  taip pat visų vidaus reikalų sistemos centriniųstatutiniųįstaigų vadovai.

Renginyje pareigūnai diskutuos apie iššūkius su kuriais teisėsauga susiduria kurdama naująją Europos teisėsaugos strategiją ir bendrą policijos kultūrą, dalinsis patirtimi, kaip atskirose Europos šalyse užtikrinamos saugios pareigūnų darbo sąlygos, jų teisė į teisingą darbo apmokėjimą ir socialines garantijas.

EuroCOP yra Europos teisėsaugos pareigūnų profesines sąjungas vienijanti organizacija, puoselėjanti ir palaikanti pagrindines Europos Sąjungos vertybes, o labiausiai pagarbą žmogaus orumui, laisvę, solidarumą, lygybę, teisinės valstybės principą ir žmogaus teisių užtikrinimą.

 

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?