Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vilniuje vyko NPPSS Tarybos posėdis
2022-09-27

Vakar Vilniuje įvyko Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) Tarybos posėdis. Jame buvo patvirtinta naujoji organizacijos Tarybos sudėtis, o NPPSS pirmininkas Saulius Džiautas pristatė organizacijos vienerių metų veiklos apžvalgą. 

 

„Pagrindinės mūsų veiklos pastangos pastaraisiais metais buvo sutelktos į NPPSS ir šakinių organizacijų narystės didinimą, o taip pat pareigūnų ir valstybės tarnautojų bendruomenėms svarbių teisės aktų tobulinimą ar priėmimą. Mintyje turiu Vidaus tarnybos statutą, Valstybės tarnybos įstatymą, pareigūnų ir karių valstybinių pensijų klausimą. Taip pat buvome aktyvūs derybose dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties atnaujinimo, – sako NPPSS pirmininkas. 

 

„Matome tam tikras politikų pastangas suplakti Vidaus tarnybos statuto tobulinimą ir Valstybės tarnybos įstatymo priėmimą į vieną procesą. Nepritariame tam ir dedame visas pastangas, kad Vidaus tarnybos statuto pataisos būtų priimtos nelaukiant kol įsibėgės valstybės tarnybos reforma. Iš mirties taško sunkiai juda ir valstybinių pensijų indeksavimo klausimas, nors valdantieji yra ne kartą viešai įsipareigoję pradėti spręsti šį klausimą iki kitų metų pradžios. Laiko daug nebeliko, tikiuosi, kad mūsų pastangos nenueis veltui, – kalba S. Džiautas. 

 

Pareigūnų bendruomenę kol kas neramina situacija, susijusi su kitų metų statutinių įstaigų biudžetais. „Negaliu pasakyti, kad tie biudžetai per maži ar nepakankami. Problema ta, kad iš įstaigų ar ministerijos mes kol kas negauname jokios informacijos apie sistemos finansavimą kitais metais. Nors biudžeto priėmimas jau čia pat. Nėra dalinamasi informacija apie planuojamą finansavimo dydį, finansavimo kryptis., – teigia S. Džiautas.

 

NPPSS lyderis posėdžio metu pasidžiaugė augančia organizacijos naryste. „Šiuo metu mūsų narių skaičius jau artėja prie 2,6 tūkst. Metinis narių augimas siekė 36 proc. ir tai yra puikus rodiklis. Ypač smarkiai narystė išaugo Lietuvos pasienio pareigūnų profesinėje sąjungoje, kuri tapo pirma mūsų organizacija, turinčia daugiau nei tūkstantį narių“. 

 

Tarybos posėdžio metu jos nariai taip pat išklausė NPPSS teisininkų komandos ataskaitos, užsienio ryšių apibendrinimo, informacijos apie plečiamą NPPSS partnerių nuolaidų tinklą.

 

NPPSS Valdyba patvirtino tokios sudėties naująją organizacijos Tarybą: UGPS atstovai Miroslavas Gerasimovičius, Vidas Rasimavičius, Remigijus Lapinskas, Arnoldas Kaminskas, Artūras Talandzevičius, Jonas Stulpinas, Darius Bikauskas; LPPPS atstovai Jevgenijus Amelinas, Tomas Revuckas, Neringa Smolskutė, Ramūnas Galeckas, Laura Makevičiūtė, Sergej Mirnyj, Giedrius Žymantas; LAASDPS nariai Vaidas Laukys, Dijana Rupeikienė, Gintautas Andriuškevičius; VSPPS atstovas Andrius Bareika, LPDPS Saulius Grigonis ir Ineta Kursevičienė bei profesinės sąjungos „Ekspareigūnai” atstovas Saulius Tarasevičius.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?