Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vilniuje vyko UGPS atstovų susitikimas
2019-06-25

Praėjusią savaitę Vilniuje vyko Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) valdybos, skyrių vadovų ir padalinių atstovų susitikimas, kuriame aptarti aktualiausi klausimai ir spręstos užsitęsusios problemos.

 

Susitikimo pradžioje UGPS pirmininko pavaduotojas Miroslavas Gerasimovičius pristatė svarbiausius trečiadienį ryte vykusiame susitikime su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovais aptartus bei daugiausiai diskusijų kėlusius klausimus – atlyginimų kilimą ir neeilinius vertinimus. Susirinkusius neramino žinia, kad atlyginimas pirminei grandžiai kilo apie 70 eurų, o ne 100 eurų, kaip buvo numatyta pagal skirtą finansavimą. Taip pat, UGPS atstovų manymu, PAGD neužtikrino sklandaus vertinimų proceso. Todėl buvo pasiūlyta, kad neeiliniuose vertinimuose iš pradžių privalo dalyvauti tie, kurie nebuvo vertinti dėl tokių objektyvių priežasčių kaip: grįžimas iš vaiko priežiūros atostogų, per vertinimus turėtas nedarbingumo pažymėjimas, pasibaigęs nuobaudos galiojimo terminas ir pan. Pagal tai, kiek liks pinigų, UGPS ir PAGD ketina vėliau bendrai numatyti vertinimų prioritetus.

 

UGPS pirmininkas Saulius Džiautas susirinkusius atstovus supažindino su pažeidimais Mažeikių objektinėje priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje bei pasakojo, kad dėl nerimstančių aistrų dėl Kybartų UK pastato sanitarinių sąlygų esant dideliems karščiams, nutarta kreiptis į visuomenės sveikatos priežiūros tarnybą.

 

UGPS susirinikime diskutuota ir apie tai, jog PAGD tapus vieninteliu darbdaviu nėra naujų saugos darbe instrukcijų. Nepaisant to, jog yra nukentėjusių tarnyboje ugniagesių gelbėtojų. Savo ruožtu, UGPS nariai yra identifikavę daugybę užsitęsusių problemų, kurios neleidžia VPGT dirbti kokybiškiau, efektyviau, darbuotojams jaustis saugiau darbo vietoje.

 

Be to, aptartos UGPS narių sveikatos draudimo sąlygos. Sutarta, kad visiems UGPS nariams draudimas turi galioti visą parą, t. y. ir tarnyboje, ir laisvalaikiu. Šiuo metu liko dvi draudimo bendrovės, kurių pateiktus pasiūlymus patikslins atsakingi UGPS asmenys. Tuomet šie pasiūlymai bus teikiami balsavimui, kad būtų nuspręsta, kurią bendrovę pasirinkti. Tikimasi, kad draudimo sutartis dėl draudimų visiems UGPS nariams bus pasirašyta artimiausiu metu.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?