Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Visuomenės pasitikėjimą pelnę ugniagesiai už darbą vis dar gauna grašius
2017-03-14

Kovo 13 d. Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) atstovai dalyvavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento  ataskaitiniame susirinkime.

 

Gavęs teisę pasisakyti,  buvęs ilgametis UGPS pirmininkas Saulius Džiautas,  kalbėjo apie, profesinės sąjungos manymu, opiausias problemas.

 

Pasak S.Džiauto, PAGD direktoriaus pavaduotojo veiklos ataskaitoje išgirsta tezė ir siekis „DAUGIAU = DAUGIAU", t.y. - daugiau fukcijų, kvalifikacijos, kompetencijos, o tada bus galima reikalauti didesnio atlygio, neramina.

 

„PAGD direktorius savo pristatyme įvardino, jog ugniagesiai nuo policininkų atsilieka daugiau nei trečdaliu atlyginimo ir panašiai tiek gauna mažesnį finansavimą. Tuo tarpu funkcijų nuo 1995 metų ugniagesiams prisidėjo gan nemažai (chemija-radiacija, skęstančių gelbėjimas, aukštybininkai, civilinė sauga ir t.t.). Tačiau nei viena papildoma funkcija finansavimo nesulaukė“, - sakė S.Džiautas.

 

UGPS atstovas pasiūlė PAGD dar šiais metais peržiūrėti biudžetą ir, radus ne pirmo būtinumo lėšų ne atlyginimo fonde, inicijuoti 2017 m. biudžeto sandaros įstatymo pakeitimą, kuris leistų atlyginimo fondą papildyti reikiamomis lėšomis pareigūnų vertinimui ir atlyginimams kelti iš vidinių resursų, neprašant papildomų lėšų.

 

UGPS kėlė ir savivaldybių ugniagesių gelbėtojų atskirties, atlyginimo atžvilgiu, klausimą ir galimą nestatutinių ugniagesių diskriminaciją, nes,pasak S.Džiauto, pavyzdžiui, Vilniaus APGV nestatutiniams Trakų, Nemenčinės ir kitiems ugniagesiams gelbėtojams nustatytas žemiausias koeficientas - 3,07 - nors jie dirba tokį pat darbą kaip statutiniai.

 


S.Džiautas taip pat išsakė profesinės sąjungos poziciją, jog reikėtų keisti Karių ir pareigūnų pensijų įstatymą ir neišskaičiuoti dirbantiems VRM pensininkams bazinės pensijos, nes dabar VRM pensininkams reikia arba nedirbti, arba tai daryti nelegaliai, kad neprarastų dalies ir taip nedidelės savo pensijos.

 

Kalbėdamas apie ugniagesių gelbėtojų perspektyvas, S.Džiautas pasidžiaugė, kad Vyriausybės  programoje, kalbama ir apie socialinio dialogo plėtojimą, kolektyvines sutartis, savivaldybių priešgaisrinių tarnybų tinklo plėtrą, termovizorių, gelbėjimo įrangos įsigijimą ir kt. Tačiau, anot ilgamečio UGPS pirmininko, Vyriausybės programos priemonių plano projekte numatytas pareigūnų atlyginimo pakėlimas tik iki 30 procentų, kelia nerimą.

 

„Jei ugniagesys dabar gauna 450 eurų (į rankas), tai 2020-aisiais gaus 650“, - sakė S.Džiautas.

 

UGPS atstovas kreipėsi į susirinkime dalyvavusius Vyriausybės atstovus, klausdamas kur dingo „Programa 1000“ ir ar jau atsisakoma jos įgyvendinimo planų?

 

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?