Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vladimir Banel: vakar prie Seimo pareigūnai savo pareigą valstybei atliko puikiai
2021-08-11

Vakar Vilniuje vykę įvykiai dar ilgai bus aptarinėjami apžvalgininkų, politologų, politikų, pagaliau ir eilinių Lietuvos piliečių. Kiekvienas iš mūsų galime turėti savo nuomonę apie tai, kas nutiko Seimo prieigose ir kas kaltas dėl taip susiklosčiusios situacijos.

 

Visgi aš labai noriu, kad diskusijos apie priežastis ir pasekmes neužgožtų dar vieno ypač svarbaus akcento: nuo riaušininkų, jų sprogmenų, akmenų ir kitų įnagių vakar rimtai nukentėjo bent keli savo pareigas prie Seimo vykdę pareigūnai. Aš labai tikiuosi, kad kalti asmenys bus surasti, o jų veiksmai bus tinkamai įvertinti. O kol kas noriu pabrėžti bent kelis ypač svarbius akcentus.

 

Pirma. Valstybėje šiuo metu susiduria su galybe naujų ir nebūtų iššūkių, o statutiniai pareigūnai buvo ir yra pirmosiose kovos su jais gretose. Įvertinus tai, vakar prie Seimo pareigūnai savo pareigą valstybei atliko puikiai.

 

Antra. Politikai ir visuomenė turėjo progą dar kartą įsitikinti, kad Lietuvai sunkiu metu ne kas kitas, o būtent statutiniai pareigūnai pirmieji ateina į pagalbą ir stoja į kovą su negandomis. Tai akivaizdu ir kalbant apie Covid-19 karantino reikalavimų įgyvendinimą, ir apie hibridines atakas prieš mus iš rytų, ir apie Seimo apgultį. Žinoma, svarbu pažymėti ir tai: jei visuomenės paramą pareigūnai jaučia jau gana ilgą laiką (tai puikiai atspindi visuomenės nuomonės apklausos, kuriose pareigūnai nuolat patenka tarp profesinių grupių, kuriomis Lietuvos gyventojai pasitiki labiausiai), tai iš politikų norėtųsi ryžtingesnių ir konkrečių darbų (kalbu apie statutinių įstaigų finansavimą, pareigūnų darbo užmokesčio didinimą, socialines garantijas, aprūpinimą).

 

Trečia. Valstybė, statutinių įstaigų lūpomis, turi aiškiai ir garsiai pasakyti,  kad pareigūnai nebus palikti vieni. Jiems bus suteikta visa reikiama pagalba (gydymas, reabilitacija, teisinė ir pan). Čia kalbu ne tik apie tuos, kurie buvo sužaloti vakar, bet ir tuos, kurie, kad ir kaip nesmagu tai ištarti, panašiai nukentės ir ateityje.

 

Ketvirta. Akivaizdu, kad tai, kas nutiko vakar, nebuvo spontaniškai kilę neramumai. Tai gerai suplanuota, tik, matyt, ne iki galo pavykusi akcija (vėlgi, pareigūnų dėka). Todėl būtina išaiškinti visos šios provokacijos organizatorius, kurie, galiausiai, taip pat turi susilaukti adekvačių bausmių.

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?