Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
VRM: atėjo metas iš esmės peržiūrėti valstybės tarnybos reglamentavimą
2017-05-19

Vidaus reikalų ministerija (VRM), atsakydama į Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienjimo (NPPSS) klausimus, teigia, kad laikas iš esmės peržiūrėti valstybės tarnybos reglamentavimą.

 

Anot VRM, paskutinį kartą 2002 m. nauja redakcija dėstytas Valstybės tarnybos įstatymas, nors ir buvo daugybę kartų keistas, iš esmės nebuvo peržiūrėtas, siekiant prisitaikyti prie sparčiai besivystančios visuomenės ir joje vykstančių pokyčių. „Akivaizdu, kad laikas iš esmės peržiūrėti valstybės tarnybos reglamentavimą pagal Lietuvos strateginiuose dokumentuose numatytas gaires“, - teigiama atsakyme.  

 

Anot raštą pasirašiusio vidaus reikalų viceministro Dariaus Urbono, busimų valstybės tarnybos pokyčių tikslas - keisti iki šiol gajų požiūrį į valstybės tarnautoją kaip į procedūrų atlikėją, kuriam reikalinga nuolatinė kontrolė ir atsiskaitymas.

 

Kvalifikuotos valstybės tarnybos kūrimas tiesiogiai koreliuoja su motyvuojančia darbo užmokesčio sistema. Vidaus reikalų ministerjos nuomone, turėtų būti vertinamos valstybės tarnautojų kompetencijos ir atliekamų funkcijų sudėtingumas ir būtent pagal tai mokamas atitinkamas darbo užmokestis. Tuo tarpu turimos lėšos neturėtų būti lemiamas faktorius vertinant valstybės tarnautojo darbą bei kompetenciją – jų tiesiog turi būti tam skirta pakankamai. Be to, kompleksiška ir įvairi motyvacinė sistema gali labai prisidėti prie valstybės tarnybos patrauklumo didinimo.

 

Valstybės tarnybos įstatymo (naujos redakcijos) projektui parengti LR Ministro Pirmininko pavedimu sudaryta darbo grupė, kuri artimiausiu metu turi pateikti LR Vyriausybei minėtą projektą ir su juo susijusių teisės aktų pakeitimo projektus.